Materiał Partnera Bramy garażowe – estetyka i funkcjonalność

Bramy garażowe – estetyka i funkcjonalność

Wybór odpowiedniej bramy garażowej do wymarzonego domu nie jest prosty. Nie dość, że musi ona spełniać odpowiednie wymogi antywłamaniowe, to jeszcze trzeba dopasować ją estetycznie do całej bryły i koncepcji architektonicznej budynku. Ilość produktów na rynku jest naprawdę spora. Dlatego warto zwrócić się z prośbą o pomoc do profesjonalnych firm. Na co szczególnie zwrócić uwagę przy wyborze bramy garażowej?

Komfort i bezpieczeństwo

Garaż nie jest jedynie miejscem, w którym parkuje się tylko i wyłącznie samochody. Często przetrzymuje się w nich inne wartościowe przedmioty. Mowa tu przede wszystkim o rowerach, kosiarkach, narzędziach elektronicznych, czy o sprzęcie elektronicznym. Zatem jedną z podstawowych cech,  jakimi powinna charakteryzować się dobra brama garażowa, jest odporność na włamanie. Możliwe jest to dzięki zastosowaniu w konstrukcji bram tzw. automatycznego ryglowania oraz blokady mechanicznej wózka,  która zabezpiecza przed podważeniem bramy. Brama musi być również bezpieczna w użytkowaniu, co zapewnia brama wyposażona w zabezpieczenie w przypadku pęknięcia linki, sprężyn, specjalnie wyprofilowany panel uniemożliwiający przytrzaśniecie palców oraz zabezpieczenie przeciążeniowe w bramie automatycznej. Również system sprężyn skrętnych zapewnia komfortową i bezpieczną pracę bramy garażowej. Sprężyny skrętne stosowane są przede wszystkim w bramach segmentowych, które cieszą się nieustającą popularnością ze względu na komfort użytkowania. Specjalny mechanizm umożliwia otwieranie bramy do góry, a nie na bok, dzięki czemu można zaoszczędzić sporo miejsca i zaparkować samochód tuż przed wjazdem do garażu.

Najlepsze doradztwo w sprawie wyboru bram gwarantują jedynie profesjonalne firmy. Z pewnością zalicza się do nich firma Gardbis, która dzięki swojemu doświadczeniu od wielu lat zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę w zakresie bram garażowych. W ofercie firm handlowych znaleźć można również bramy roletowe, uchylne oraz dwuskrzydłowe. Każda z nich charakteryzuje się odmienny zestawem cech, które dla poszczególnych inwestorów mogą być ważne lub nie.

Funkcja estetyczna

Warto również podkreślić, że brama garażowa spełnia również istotną funkcję estetyczną. Jako że jest to stosunkowo duża powierzchnia dobrze, kiedy wizualnie dopasowana jest do koncepcji architektonicznej całości budynku. Choć oczywiście nie jest to wymóg. Niektórzy z inwestorów specjalnie kupują bramę w innym kolorze niż kolor elewacji, czy stolarki okiennej, aby wyraźnie ją podkreślić. Przy obecnie panującej modzie na architekturę nowoczesną najczęściej sprzedają się bramy w kolorach grafitowych lub szarych.

Ze względów praktycznych klienci wybierają bramy segmentowe i roletowe. Wynika to przede wszystkim z chęci zaoszczędzenia miejsca przed domem i zapewnienia bezpieczeństwa innym domownikom. Bez względu na to, jak brama jest potrzebna, warto skorzystać z ofert doświadczonych firm. Jedynie one są w stanie zagwarantować produkty renomowanych producentów, a także najwyższą jakość świadczonych usług.

Podziel się