Materiał Partnera
Resory – wykona je dla Ciebie zakład ślusarstwa i kowalstwa

Resory – wykona je dla Ciebie zakład ślusarstwa i kowalstwa

Resory to bardzo ważne komponenty różnego rodzaju konstrukcji, wbrew pozorom nie tylko motoryzacyjnych. To właśnie jednak te elementy, stosowane w samochodach osobowych, dostawczych, ciężarowych, czy nawet w bryczkach i innych pojazdach, są bardzo intensywnie eksploatowane, a co za tym idzie narażone na różnego rodzaju uszkodzenia. Wtedy należy je wymieniać, lub poddać procesowi regeneracji.

Resory – wiedza w pigułce

Resory najczęściej są produkowane w wersji sprężynowej, ale dla maszyn ciężkich, czy innych konstrukcji motoryzacyjnych, mogą przybierać również postać eliptyczną, półeliptyczną, ćwierćeliptyczną, poprzeczną, czy też 3/4-eliptyczną. Warto przy tym wiedzieć, że są one najczęściej tworzone ze stali sprężynowej podwyższonej jakości, odpornej na korodowanie, dzięki specjalnej obróbce materiałowej i odpowiednim powłokom. Zadaniem resorów, jest zaś tłumienie drgań, stabilizowanie konstrukcji oraz intensyfikowanie jakości pracy amortyzatorów.

Uszkodzenia – gdzie regenerować resory?

Nie tylko słaba infrastruktura drogowa w Polsce, przyczynia się do uszkodzeń resorów i sprężyn. Również takie działania, jak pozostawianie samochodów na parkingach z mocno obciążonym przez wiele godzin bagażnikiem, może spowodować po dłuższym czasie wyeksploatowanie tychże elementów. W takich wypadkach często należy wymieniać resory, lub je regenerować. Drugi sposób jest znacznie tańszy, dlatego przy niewielkich uszkodzeniach, warto wybrać właśnie tę opcję. Warto przy tym wiedzieć, że innowacyjność technologiczna pozwala dzisiaj dokonywać napraw i konserwacji, tychże komponentów różnymi metodami, między innymi na ciepło w kolumnach McPhersona, jak i też na zimno. W przypadku konstrukcji opartych nie na sprężynach, usuwanie usterki może polegać na poddaniu komponentu „pod młotek”. Mowa o specjalistycznych, często ręcznych, lub półautomatycznych procesach ślusarskich, kowalstwa, a także metaloplastyki i obróbki materiałowej – te dwie ostatnie dziedziny szczególnie wykorzystywane są, przy produkcji resorów.

Przechodząc do porady dotyczącej tego, gdzie kupować lub regenerować resory, warto wiedzieć, że dzisiaj często bardziej opłacalne jest tworzenie w pracowniach ślusarsko-kowalskich odpowiednich wyrobów, zamiast ich zamawianie. Wyróżnią się one swoimi parametrami fizycznymi, a także niższą ceną. W przypadku regeneracji również lepiej udać się do takich miejsc, jak firmy ROGOCZ. Nie każdy zakład mechaniki samochodowej, posiada bowiem technologię do napraw resorów.

Warto wiedzieć: Firma ROGOCZ nie tylko obsługuje zamówienia motoryzacyjne związane z resorami – również o niestandardowych konstrukcjach – ale także te dotyczące: bram i furtek kutych, ogrodzeń, balustrad, elementów dekoracyjnych dla domu i ogrodu, poręczy, krat, konstrukcji stalowych, zawiasów, a także mebli. Z pełną ofertą przedsiębiorstwa zapoznasz się na jego nowoczesnej stronie www.

Opracowanie:

Podziel się