Artykuł sponsorowany Remont w królestwie dziecka – jak przygotować się na remont w pokoju malucha

Remont w królestwie dziecka – jak przygotować się na remont w pokoju malucha

Jedni go nienawidzą, a inni nie mogą bez niego żyć – remont, bo o nim właśnie mowa, dzieli miłośników pięknych wnętrz na tych, którzy ciągle coś zmieniają w mieszkaniu i tych, którzy lubią, co prawda, kupować nowe dodatki, ale nawet zwykłe przemalowanie ścian ich przeraża. A przecież pokój dziecięcy do pewnego momentu wymaga regularnych remontów, które warto powierzyć ekipie budowlanej. Jak przygotować się do tego przedsięwzięcia?

Meble do pokoju dziecięcego

Kluczową rolę w każdym wnętrzu, również w pokoju dziecięcym, odgrywają meble. Warto postawić na funkcjonalne elementy wyposażenia, które będą rosnąć wraz z użytkownikiem przestrzeni. Jeżeli rodzice chcą wymienić łóżeczko ze szczebelkami na łóżko klasyczne, powinni od razu kupić pełnowymiarowy stelaż dla jednej osoby, a jeden z boków zabezpieczyć przykręcaną barierką. Dzięki temu później nie będzie trzeba kupować kolejnego mebla, a jednocześnie opiekunowie będą mieli pewność, że ich pociecha nie spadnie w nocy z łóżka i nie zrobi sobie krzywdy. Jeśli chodzi o takie elementy wyposażenia wnętrz, jak biurko czy krzesło, to warto wybierać te modele, które mają regulowany stelaż, który pozwoli na dopasowania wysokości do rosnącego dziecka.

Remont w pokoju dziecięcym – jak się do niego przygotować?

Wielu rodziców zastanawia się nad tym, jak przygotować się do remontu w pokoju dziecięcym. Trzeba bowiem przyznać, że te przedsięwzięcie jest sporym wyzwaniem logistycznym szczególnie wtedy, kiedy rodzina wprowadziła się do mieszkania jakiś czas temu i chce w nim mieszkań podczas remontu. W pierwszej kolejności należy wygospodarować w innej części domu  miejsce dla dziecka, w którym będzie miało swobodę do zabawy. Należy pamiętać również o zorganizowaniu miejsca do przechowywania nie tylko zabawek, ale również ubrań. Część zabawek i garderoby warto spakować do podpisanych kartonów – dzięki temu wszystko będzie pod ręką, a jednocześnie nie zajmie cennego miejsca na półkach.

Aby remont nie trwał całą wieczność i maluch szybko mógł cieszyć się własnym pokojem, najlepiej wynająć ekipę budowlaną, która szybko i sprawnie upora się ze wszystkimi zleconymi pracami. Przy jej wyborze należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na koszty, ile na doświadczenie i terminowość. Dzięki temu remont nie będzie zbyt uciążliwy. W tej kwestii warto zaufać firmie Reschem z Kazimierza Dolnego, która działa na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Kluczową kwestią remontu w pokoju dziecka będzie wybór materiałów wykończeniowych. Najlepiej postawić na farby plamoodporne oraz meble, których powierzchnię łatwo będzie można wyczyścić.  Resztą na szczęście zajmą się już fachowcy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas