Materiał Partnera Remont mieszkania pod klucz – na czym polega?

Remont mieszkania pod klucz – na czym polega?

Remonty mieszkań pod klucz to wersja, którą w Europie Zachodniej wykorzystuje miliony inwestorów prywatnych, czy komercyjnych. W Polsce, do grup klientów, które najczęściej decydują się na takie rozwiązanie zalicza się głównie: emerytów, inwestujące w mieszkania kobiety, osoby przygotowujące lokale pod wynajem, a także emigrantów zarobkowych, którzy nie mają czasu i fizycznej możliwości kontrolowania etapów prac remontowych. Dowiedz się zatem, na czym polega taka opcja!

Etapy prowadzenia remontu pod klucz

Pełen remont mieszkania lub domu pod klucz można podzielić na pięć bardzo ważnych etapów. Są nimi:

 1. Pierwszym elementem remontu mieszkania/domu pod klucz jest dokładne określenie życzeń. Tu ważne są projekty, wizualizacje, zdjęcia poglądowe, a także rysunki. Najlepiej rozpocząć cały proces od znalezienia dobrej firmy specjalizującej się w tego typu inwestycjach, bo to ona przygotuje dla nas odpowiedni projekt, albo umówi na spotkanie z dobrym architektem lub projektantem wnętrz, który dostarczy ekipie remontowej gotowe opracowania.
 2. Drugim elementem całego remontu jest podpisanie umowy remontowej i aranżacyjnej. Pamiętaj, że musi ona dokładnie określać każdy etap i zakres prac, terminy, oraz budżet. Istotne jest określenie w umowach czasu trwania gwarancji, a także kar za niewywiązanie się z podjętych działań. Jako załącznik należy zaś traktować projekt aranżacyjny.
 3. Trzecim etapem jest dobór materiałów wykończeniowych, co często wykonuje się jeszcze przed podpisaniem umowy, w celu stworzenia dobrego kosztorysu. W niektórych przypadkach – przy dużym budżecie – etap ten może być realizowany w późniejszych etapach studium przedinwestycyjnego.
 4. Do kolejnego – czwartego – etapu remontu pod klucz, zalicza się właściwe prace. Powinny być one podzielone na te przygotowawcze, instalatorskie, budowlano-remontowe, a także aranżacyjno-dekoratorskie. Warto także postawić na to, aby móc fizycznie, albo zdalnie odbierać dane etap prac. Proces polega ten na akceptacji lub odrzucaniu wysiłków danej firmy, która w przypadku różnych niezgodności, jest zmuszona – najczęściej umową – do wykonania poprawek, przed przejściem do kolejnych działań.
 5. Ważnym etapem całej inwestycji remontu domu/mieszkania pod klucz, jest dokładne wysprzątanie wnętrz przez ekipę budowlaną, a także rozpoczęcie – jeśli taka była wola klienta – działań montażowych armatury białej, czy też meblowania. Dopiero wtedy właściciel może zjawić się – nawet po raz pierwszy – na miejscu, w celu weryfikacji prac, ich akceptacji i w celu uzyskania kluczy do obiektu!

Zalety remontu mieszkania pod klucz

Do zalet remontu mieszkania pod klucz, które skłaniają coraz większą liczbę inwestorów do podjęcia właśnie takiej inwestycji, zalicza się przede wszystkim:

 • kompleksową obsługę,
 • dokładnie przygotowany budżet, który nigdy nie jest przekraczany,
 • oszczędność czasu – błyskawiczne rozwiązanie remontowe,
 • ustalony z góry termin odbioru inwestycji,
 • brak konieczności uczestnictwa fizycznego w pracach (wiele firm gwarantuje możliwość odbioru poszczególnych etapów prac na podstawie dokumentacji fotograficznej, czy nagrań video),
 • jeden wykonawca remontu,
 • wysoka jakość wykończenia wnętrz,
 • jedna gwarancja na całość prac,
 • możliwość błyskawicznego wprowadzenia się po zakończeniu remontu.

Jeśli poszukujesz dobrej firmy, zajmującej się pełnymi remontami domów, mieszkań, urzędów, biur, czy innych przestrzeni pracowniczych, gospodarczych, komercyjnych, mieszkalnych, a także publicznych, zgłoś się do nowoczesnych oraz renomowanej ekipy LEGAR Usługi Budowlane Seweryn Maciąga. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas