Materiał Partnera Remont dachu – kiedy konieczne staje się wezwanie profesjonalistów?

Remont dachu – kiedy konieczne staje się wezwanie profesjonalistów?

Bez względu na to, czy chodzi o dach o charakterystyce skośnej, czy też płaskiej, te niezwykle ważne elementy każdego domu narażone są na różnego rodzaju uszkodzenia. I mowa tu nie tylko o tych mechanicznych, ale przede wszystkim o tych, związanych z oddziaływaniem czynników atmosferycznych i środowiskowych. Z jakimi uszkodzeniami można spotkać się najczęściej i w jaki sposób sobie z nimi radzić?

Remont dachu skośnego – kiedy jest potrzebny?

Dachy skośne są tymi, z którymi zetknąć można się najczęściej. Przynajmniej jeśli chodzi o budownictwo jednorodzinne. W ich przypadku ewentualne uszkodzenia, a co za tym idzie, konieczność przeprowadzenia remontu, bezpośrednio wiąże się z rodzajem zastosowanego pokrycia. Na dachach pokrytych dachówką ceramiczną lub betonową najczęściej dochodzi do zniszczenia pojedynczych elementów. Do takiego stanu rzeczy przyczynić może się zarówno silny wiatr, jak i opady sporej wielkości gradu.

Przerwanie ciągłości pokrycia może z czasem skutkować z gromadzeniem się wody opadowej. Jeżeli przeniknie ona do warstwy ocieplenia, np. do wełny, koszty przeprowadzenia naprawy dachu znacznie wzrosną. Dlatego właśnie ewentualnych uszkodzeń warto pozbyć się tak szybko, jak tylko jest to możliwe. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku pokryć blaszanych. Jeżeli uszkodzeniu ulega cały arkusz, trzeba liczyć się z tym, że chociażby ze względu na czas zamówienia elementu na dany wymiar, prace remontowe znacząco się wydłużą. A co z dachami płaskimi?

Dachy płaskie – co może pójść nie tak?

Uszkodzenia dachów płaskich mogą mieć dwoistą naturę. Często wynikają albo z zastosowania materiałów, których jakość pozostawia wiele do życzenia, albo z błędów wykonawczych. Na dachach płaskich najczęściej stosuje się papę. Jej najbardziej newralgicznym punktem są łączenia. Jeżeli w tym miejscu dojdzie to rozszczelnienia, można mieć pewność, że w krótkim czasie da to o sobie znać. Problem z usunięciem takiej awarii jest tym trudniejszy, im bardziej uświadomimy sobie fakt, że przeciek na dachu może znajdować się w jednym miejscu, a jego wykwit na suficie w domu w zupełnie innym. Rzadko kto jest sobie poradzić w takiej sytuacji samodzielnie.

Dlatego właśnie naprawę dachu warto powierzyć najbardziej doświadczonym fachowcom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma GMK-Wykończenia, która od lat zapewnia klientom kompleksowe wsparcie w zakresie robót ogólnobudowlanych. Wszyscy zainteresowani zawsze mogą liczyć na atrakcyjne warunki cenowe oraz indywidualne podejście do każdego zlecenia. Doświadczenie pracowników oraz specjalistyczny sprzęt stanowią najlepszą gwarancję doskonale wykonanej pracy.

Opracowanie:

GMK-Wykończenia Grzegorz Kamiński

Gdynia , Akacjowa 15a

Podziel się