Materiał Partnera
Przygotowanie mieszkania pod wynajem dla studentów

Przygotowanie mieszkania pod wynajem dla studentów

Budujesz dom jednorodzinny i planujesz swoje wcześniejsze mieszkanie wynajmować np. studentom? Jest to świetne rozwiązanie – Twoja nieruchomość za kilka lat według prognoz może być warta więcej, nawet o 20%, a stały miesięczny przypływ gotówki, może znacznie polepszyć Twoje domowe finanse. Jeśli jednak chcesz wynajmować mieszkanie, zagwarantuj najemcom odpowiedni standard, za który zapłacą oni oczywiście korzystne dla Ciebie miesięczne sumy!

Standard mieszkania a cena wynajmu

Mieszkania z widocznymi śladami użytkowania – zużycia – czy też te, które swoje lata świetności, jeśli chodzi o styl, mają już za sobą, nigdy nie zagwarantują Ci wysokich zysków za wynajem. Dzisiaj rynek nieruchomościowy w tym sektorze jest bardzo agresywny, co przede wszystkim związane jest z olbrzymim popytem wśród studentów oraz młodych ludzi. To dla nich liczy się, aby mieszkanie przede wszystkim było nowoczesne i świeże. Nie mają jednak oni wysokich wymagań co do luksusu, czy różnych dodatkowych wymagań, jak np. pary małżeńskie, czy rodziny z dziećmi. Jeśli posiadasz zatem np. trzypokojowe mieszkanie w bloku, lepiej zaaranżuj je pod wynajem dla studentów, co zapewni Ci naprawdę duże zyski!

Zadbaj o odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni

Niestety mieszkania z salonem z aneksem, najczęściej wynajmują pary i to na okres przejściowy, dopóki nie pojawi się w ich życiu dziecko. Jeśli Twoje mieszkanie jest właśnie zorganizowane w taki sposób, lepiej zadbać o reorganizację przestrzeni. Tu często warto postawić np. na stworzenie nowego projektu ścian działowych, który pozwoli wygospodarować dodatkowy pokój dla wynajmujących. Często jest to sposób na podwyższenie ceny wynajmu – na nią nie tylko składa się bowiem metraż, ale także ilość najemców. Dla przykładu trzypokojowe mieszkanie o powierzchni 60 metrów kwadratowych, przyniesie Ci mniejszy zysk, niż ten sam metraż w wersji czteropokojowej. Studenci nie wymagają bowiem wielkich pomieszczeń ­– ważny jest dla nich najczęściej, własny przytulny i intymny pokój.

Oszczędne remontowanie, ale w wysokim standardzie!

Adaptowanie mieszkania pod wynajem dla studentów, często jest przeprowadzane źle. Właściciele kupują najtańsze farby, zakładają gumolit i wstawiają byle jakie meble. Wartość takiej nieruchomości spada nawet o kilkadziesiąt procent, jak i poziom jego zainteresowania. Im wyższy standard, tym bowiem większa szansa, że trafimy na chętnych na wynajem długoterminowy. Piękne mieszkania przyciągają również wielu zainteresowanych, co umożliwi wybranie tych, którzy są spokojni i nie doprowadzą do dużych zniszczeń po kilku latach użytkowania.

Przystępując do remontu mieszkania studenckiego, zawsze zatem należy stawiać na minimalizm i prostotę, które będą głównym źródłem optymalizacji. Zainwestuj w dobre panele w pomieszczeniach oraz nowoczesną glazurę w łazience, a także w odporne na odpryski, plamy i odbarwienia farby, głównie w jasnych kolorach – postaw na biel, która optycznie powiększa mieszkania. W pokojach zaś zagwarantuj podstawowe meble i wygodne łóżka. Pamiętaj przy tym, że nie muszą one być ekskluzywne i bardzo ozdobne, ale powinny być niesamowicie solidne i nowoczesne. Nie zapomnij również o jasnym, zimnym oświetleniu, a także o wymianie drzwi wewnętrznych…

Wskazówka! Tanie dekoracje, takie jak kolorowe poduszki, ramki na zdjęcia, czy dywaniki, również optycznie podwyższają standard danego pomieszczenia. Postaw na wyraziste i pastelowe dodatki.

Pomoc specjalistów z firmy Margoblast

Wiele adaptacji przestrzennych pod różne cele – gabinety, sklepy, czy mieszkania studenckie – wykonywali specjaliści firmy Margoblast. To oni zaprezentują Ci rozwiązania, które pozwolą podwyższyć standard mieszkania, przy jednoczesnym obniżeniu kosztu remontu. Przedsiębiorstwo to cenione jest bowiem wśród klientów indywidualnych, biznesowych oraz publicznych, głównie dzięki precyzji wykonawczej, a także dzięki atrakcyjnym cenom wszelkich robót i zapewnianych materiałów wykończeniowych!

 

Opracowanie:

FHU Margoblast Marek Schulz

Wręczyca Mała , Zamkowa 19

  • tel. 790 729 802

Podziel się