Materiał Partnera Przejrzyste czy satynowe? Jaki rodzaj szkła wybrać do kabiny prysznicowej na wymiar?

Przejrzyste czy satynowe? Jaki rodzaj szkła wybrać do kabiny prysznicowej na wymiar?

Zainstalowanie wanny w łazience znajdującej się w bloku wielorodzinnym – ze względu na ograniczoną przestrzeń – nie należy do zadań łatwych. Dlatego wielu właścicieli decyduje się na montaż praktyczniejszych kabin prysznicowych na żądny wymiar. Decydując się na to rozwiązanie, trzeba wybrać rodzaj szkła, z jakiego ma zostać wykonane zamówienie. Wśród wielu dostępnych opcji największym zainteresowaniem cieszy się szkło przejrzyste oraz satynowe. Co warto o nich wiedzieć?

Kiedy zdecydować się na szkło przejrzyste?

Z pewnością trzeba zacząć od garści informacji praktycznych. Otóż kabina prysznicowa wykonana ze szkła przejrzystego w pełni eksponuje dosłownie całą zawartość swojego wnętrza. Sprawia to, że w niektórych sytuacjach, poziom intymności ma prawo pozostawiać wiele do życzenia. Czy to poważny problem? Biorąc pod uwagę, że mowa tutaj o kabinie zainstalowanej w domowym zaciszu, to nie należy rozpatrywać tego w kategoriach mocno uciążliwej wady.

Ogromną zaletę tego typu szkła stanowi natomiast fakt, że dzięki swojej charakterystyce nie powoduje ono tzw. odcięcia kolorystycznego, które prowadzi do optycznego zmniejszenia dostępnej przestrzeni. Kabiny przejrzyste idealnie sprawdzą się zatem w najmniejszych łazienkach. Szkło tego typu, ze względu na doskonałą przepuszczalność światła, uznawane jest za najbardziej eleganckie oraz dające poczucie ekskluzywności. Utrzymanie nienagannego wyglądu wymusza jednak na użytkownikach przeprowadzanie częstego czyszczenia. A jak sprawa wygląda w przypadku alternatywnego rozwiązania?

Czym charakteryzuje się szkło satynowe?

Materiał ten produkowany jest na bazie tradycyjnego szkła typu Float. Wyjątkowy satynowy efekt uzyskuje się już na etapie produkcji wskutek procesu trawienia chemicznego. Szkło takie ma lekko zielonkawą barwę, aczkolwiek jest ona skutecznie tłumiona przez zmatowioną powierzchnię. Ogromna popularność kabin ze szkła satynowego wynika głównie z przyczyn praktycznych. Chodzi oczywiście o to, że osady wapienne nie są widoczne od strony zewnętrznej. Z tego powodu często szkło satynowe postrzegane jest jako niewymagające czyszczenia. Trzeba jednak zdawać się sprawę z tego, iż kabiny brudzą się w dokładnie takim samym stopniu jak alternatywne opcje. Gwarantują jednak użytkownikom poczucie pełnej intymności.

Na którą z propozycji się zdecydować? Jako że oba warianty mają swoje wady oraz zalety, ostateczny wybór uzależniony jest od pozostałych czynników takich jak np. wielkość łazienki. Wątpliwości pomogą rozwiać specjaliści z Zakładu Szklarskiego Rogoziński, którzy od lat zajmują się produkcją kabin prysznicowych na wymiar. Dzięki rzetelnemu doradztwu technicznemu bez żadnych problemów można stworzyć łazienkę swoich marzeń, która będzie nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim funkcjonalna.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas