Materiał Partnera Poznaj rodzaje szkła budowlanego

Poznaj rodzaje szkła budowlanego

Szkło nazywane jest dość nietypowym materiałem, co wynika z tego, że jest to produkt, który powstaje z mieszaniny surowców mineralnych i surowców pochodzenia organicznego. Oprócz tego, że jego produkcja jest dość skomplikowana, to na dodatek szkło poddaje się różnym zabiegom technologicznym. Jednym z rodzajów szkła jest szkło budowlane. Co musisz o nim wiedzieć? Gdzie stosuje się szkło budowlane? Sprawdź to w naszym artykule - zachęcamy do przeczytania!

Szkło budowlane i jego zastosowanie

Szkło to materiał, który wyróżnia się bardzo wieloma świetnymi cechami. Z tego też powodu ma wiele zastosowań. Może być zarówno materiałem dekoracyjnym, jak i konstrukcyjnym. W dzisiejszych czasach wykorzystuje je się najczęściej w budownictwie - mieszkaniowym, gospodarczym, komunalnym oraz przemysłowym. Szkło budowlane przede wszystkim stosuje się do szklenia otworów okiennych i drzwiowych, do wykonywania izolacji budynków i instalacji, czy elewacji.

Szkło budowlane znajduje się w ofercie wielu firm działających na polskim rynku. Jedną z nich jest Stan-Szkło z Bytomia, która zajmuje się sprzedażą m.in. szkła budowlanego. Ponadto warto tutaj podkreślić, że w jej ofercie znajdziemy też szyby zespolone, które cieszą się wciąż rosnącą popularnością.

Rodzaje szkła budowlanego

Szkło budowlane dzieli się na dwie grupy: ze względu na sposób wytwarzania oraz ze względu na sposób zastosowania w budownictwie. Jeśli chodzi o podział ze względu na sposób wytwarzania, to wyróżniamy szkło, które jest otrzymywane w procesie hutniczym (np. float, płaskie ciągnione, zbrojone polerowane) oraz wyroby wytwarzane metodą przetwórstwa (np. szyby zespolone, szyby bezpieczne, szyby ochronne budowlane).

W przypadku podziału szkła budowlanego ze względu na sposób zastosowania w budownictwie mamy:

  • szkło okienne (np. szkło płaskie typu float),
  • szkło przeciwsłoneczne i termoizolacyjne (np. szkło przeciwsłoneczne absorpcyjne),
  • szkło bezpieczne (np. szkło zbrojone, szkło hartowane),
  • szkło okładzinowe i elewacyjne (np. szkło silikonowe),
  • kształtki szklane (np. luksfery).

W dzisiejszych czasach możemy korzystać ze wspaniałych technologii powlekania, laminowania hartownia szkła, dzięki czemu korzystanie z różnych pomieszczeń jest znacznie bardziej komfortowe. Przede wszystkim warto tutaj podkreślić, że szkło budowlane m.in. zapewnia izolację akustyczną oraz ciepła.

Szkło budowlane to produkt, który jest niezwykle wytrzymały oraz podatny na obróbkę i zdobienia. Są to główne powody, dla których jego zastosowanie w budownictwie jest tak szerokie. Korzysta się z niego do wykonywania różnego rodzaju elementów konstrukcyjnych, stolarki okiennej, przeszkleń i wielu innych. Ponadto świetnie się sprawdza jako element wykończeniowy.

Podsumowując, jak możemy wyżej zauważyć, wyróżniamy wiele rodzajów i zalet szkła budowlanego. Warto też tutaj podkreślić, że bardzo ważny jest odpowiedni wybór producenta - powinniśmy wybierać wśród tych, którzy cieszą się renomą - dzięki czemu nie będziemy mieli żadnych wątpliwości co do jakości.

Opracowanie:

Stan-Szkło

Piekary Śląskie , Roździeńskiego 34a

Podziel się