Artykuł sponsorowany Profesjonalne układanie paneli podłogowych

Profesjonalne układanie paneli podłogowych

Po odbiorze mieszkania w stanie deweloperskim w pierwszej kolejności zabieramy się za malowanie i układanie paneli. Obie te czynności wydają się być na pierwszy rzut oka banalnie proste. Okazuje się jednak, że wykonując nawet najprostsze prace remontowe należy przestrzegać określonych zasad. Dzisiaj zajmiemy się szczegółowym omówieniem kolejnych etapów układania paneli podłogowych.

Jak należy przygotować podłoże pod panele podłogowe?

Przed rozpoczęciem układania paneli należy najpierw odpowiednio przygotować podłoże. W pierwszej kolejności trzeba dokładnie je oczyścić i wysuszyć. Następnie na podłodze należy rozłożyć specjalną folię paroizolacyjną, której grubość wynosi 0,2 mm. Dobrze jest przykleić poszczególne płaty folii do podłoża za pomocą taśmy. Na tak położoną warstwę nakłada się podkłady pod panele. Są one wykonane z pianki polipropylenowej o grubości 3 mm. Podkład pod panele ma spełniać rolę izolacji akustycznej. Co ciekawe zamiast pianki można wykorzystać miękkie płyty pilśniowe w kształcie prostokąta. Podkłady należy układać prostopadle do kierunku układania paneli. Kolejne rzędy podkładów można połączyć ze sobą taśmą, aby nie przesuwały się w trakcie dalszych prac.



Jak przebiega układanie paneli podłogowych?

Układanie paneli podłogowych powinno odbywać się w ściśle określonych warunkach. Dlatego przed rozpoczęciem prac należy sprawdzić parametry danego pomieszczenia. Minimalna temperatura, w której można układać panele, to 12 stopni. Optymalna wilgotność powietrza w pomieszczeniu powinna wynosić 55-60%. Podczas układania paneli nie należy otwierać okien ponieważ może to wpłynąć na zmianę optymalnych parametrów w pomieszczeniu. Warto pamiętać, że standardowe panele podłogowe nie nadają się do zastosowania w kuchni i łazience. Wynika to z dużej wilgotności, jaka panuje w tych pomieszczeniach. Z tego samego powodu nie mogą być także układane na zewnątrz oraz w pomieszczeniach, które są wyposażone w elektryczne ogrzewanie podłogowe. A co w przypadku tradycyjnego, wodnego ogrzewania podłogowego? Temperatura podłogi nie powinna przekraczać 28 stopni. Poszczególne rodzaje paneli mogą nieco różnić się sposobem układania. Dlatego przed rozpoczęciem pracy należy zapoznać się z informacją zamieszczoną na opakowaniu. Do najczęściej stosowanych zaliczamy panele na tzw. zatrzask. Ich łączenie jest proste i intuicyjne. Istotną kwestią w trakcie prowadzenia prac jest kierunek układania paneli. W przypadku długich i wąskich pomieszczeń najlepiej układać panele równolegle do dłuższej ściany. Powinny też być ułożone prostopadle do okna. To spowoduje, że łączenia między panelami nie będą rzucać się w oczy. W sytuacji, kiedy w danym pomieszczeniu na kilku ścianach znajdują się okna, panele trzeba ułożyć równolegle do promieni słonecznych wpadających przez okno, które umieszczone jest naprzeciwko wejścia do danego pomieszczenia. Układając panele należy pamiętać o pozostawieniu szczeliny dylatacyjnej wzdłuż każdej ściany. Szerokość szczeliny powinna wahać się pomiędzy 5 a 10 mm. Szczelina dylatacyjna jest zabezpieczeniem na wypadek zmiany wilgotności i zwiększenia objętości ułożonych paneli. Dylatacja chroni przed naprężeniami i uszkodzeniem paneli. Układanie paneli wydaje się prostym zadaniem. Warto jednak powierzyć tę pracę fachowcowi, który posiada niezbędne doświadczenie. Korzystając z usług firmy Forsarz z Krakowa możecie liczyć na kompleksowy zakres usług obejmujących prace remontowe i wykończenie wnętrz. Długa lista zleceń wykonanych przez firmę Pana Oleksandra Verbycha jest najlepszym potwierdzeniem doświadczenia oraz wysokich kompetencji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas