Materiał Partnera Co należy brać pod uwagę, wybierając glazurnika

Co należy brać pod uwagę, wybierając glazurnika

Remont łazienki czy kuchni zawsze kończy się układaniem płytek na ścianach i podłogach. Niestety nie każdy z nas potrafi je kłaść, w związku z czym warto głęboko zastanowić się nad zatrudnieniem specjalisty w tej dziedzinie, czyli glazurnika, który wykona całą pracę zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze glazurnika.

Doświadczenie to podstawa

Pierwszą rzeczą jaka cechuje dobrego fachowca w dziedzinie układania płytek to doświadczenie. Dobry glazurnik wie, że proces układania glazury należy rozpocząć od odpowiedniego przygotowania podłoża, na której zostanie ona ułożona czyli usunięcia wszelkich pozostałości po poprzednich płytkach oraz kleju i uzupełnieniu ewentualnych ubytków tak, aby ściana przed położeniem płytek była równa i miała odpowiednią przyczepność. Doświadczony fachowiec posiada również odpowiednią wiedzę w temacie używanych materiałów oraz zastosowania odpowiednich rodzajów kleju czy fugi do danej glazury.

Dokładność

Kolejną ważną cechą dobrego glazurnika jest dokładność. Jak wiadomo, większość płytek posiada różnego rodzaju wzory, które trzeba do siebie dopasować, aby wyglądały estetycznie a oprócz tego glazurnik powinien wykonać dokładne pomiary zarówno pomieszczenia jak i płytek podczas docinania. Ważne jest także ustalenie odpowiedniej grubości przerwy między płytkami przeznaczonej na fugi. Jeśli chodzi o dokładność to równie ważne jest to, aby fachowiec zadbał o końcowy efekt swojej pracy, czyli nie pozostawił na kafelkach nadmiaru fugi czy innych zabrudzeń, a także o to aby płytki zostały położone równo.

Odpowiedni sprzęt do pracy

Położenie płytek nie wiąże się tylko z przyklejeniem ich do ścian, w związku z czym glazurnik powinien posiadać ze sobą zestaw odpowiednich narzędzi takich jak miara, poziomica, maszyna do cięcia płytek czy otwornica, by móc wyciąć w płytkach miejsca na gniazdka czy rury, a także mieszadło i wiertarkę, aby szybko i skutecznie wymieszać klej do płytek oraz oczywiście wszelkiego rodzaju pace do kleju i drabinę do pracy na wysokości.

Dobra sprawność fizyczna

Jest to kolejna ważna cecha glazurnika, ponieważ jest to praca, która wiąże się często z dźwiganiem gruzu po usunięciu starej warstwy płytek oraz z wszelkiego rodzaju prace przy których potrzebna jest dobra koordynacja ruchowa oraz zręczność palców, a także wytrzymałość ze względu na długotrwały wysiłek fizyczny.

Gdzie znaleźć fachowca od glazury?

Bardzo dobrą opcją podczas remontu jest zatrudnienie firmy Usługi Remontowo Budowlane Wiesław Miziński, w której znajdziemy również doświadczonego glazurnika, a przy okazji zyskamy także pomoc innych potrzebnych fachowców, którzy dzięki skoordynowanej pracy szybko ukończą nasz remont.

Opracowanie:

Podziel się