Materiał Partnera Prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych

Prefabrykacja rozdzielnic elektrycznych

Obudowy, szafy, meble przemysłowe, czy rozdzielnice elektryczne to złożone systemy odpowiadające za rozdział energii, oraz układów elektroenergetycznych oraz sterujących. Są one zaś wykorzystywane dzisiaj nie tylko w szeroko pojętym przemyśle i energetyce, ale także w większych budynkach użytkowych, od urzędów począwszy, na hotelach kończąc. Obecnie większość konstrukcji tego typu, nie jest tworzona w katalogowych formach, ale w tych prefabrykacyjnych, na specjalne zamówienie klienta.

Idea customizacji rozdzielnic elektrycznych

Aby rozdzielnice elektryczne funkcjonowały w danym obiekcie na najwyższych obrotach, są one projektowane na podstawie wizji lokalnej, projektów instalacji elektrycznej, pomiarów, a także potrzeb klienta. Mowa zatem o szerokiej customizacji, czyli dostosowywaniu rozdzielnic, które w wersji prefabrykacyjnej, tworzone są najczęściej w wersjach modułowych z elementów dostarczanych przez najlepszych światowych producentów. Dobra firma zajmująca się prefabrykacją rozdzielnic, wykorzystuje zatem części od marek Schneider Electric, Eaton, ABB, hager, czy od tych wskazanych przez zamawiającego! Ma to zaś na celu przygotowanie konstrukcji idealnie dostosowanej do budynku i jego potrzeb. Inne rozdzielnice przygotowywane są dla zakładów przemysłowych, a inne dla hoteli, urzędów, czy obiektów wspólnot mieszkaniowych.

Rozdzielnice podtynkowe z drzwiami metalowymi

Obecnie, aby spełnić wysokie standardy ochrony przeciwpożarowej, czy przeciwprzepięciowej, a także wysoką estetykę prefabrykowanych konstrukcji elektrycznych, stosuje się między innymi rozdzielnice w wersji podtynkowej z drzwiami metalowymi. To one mogą dotyczyć sieci światłowodowej, instalacji antenowej, uporządkowanej instalacji sieci IT, monitoringu CCTV, instalacji AUDIO, czy instalacji teletechnicznych. Wysokiej jakości prefabrykowane rozdzielnice podtynkowe, wyróżniają się przy tym możliwością podłączenia transmisji szerokopasmowej, czy łatwym uporządkowaniem instalacji do prostego krosowania i zarządzania usługami. Okablowanie strukturalne, które jest wtedy stosowane zapewnia zaś większą prędkość przesyłu danych oraz pożądaną stabilność. Dobre rozdzielnice, powinny wyróżniać się także określoną konstrukcją. Najlepsze  są te w standardzie ochrony IP 30 i klasie wytrzymałości na uderzenia IK 05. Najbardziej uniwersalne oraz najczęściej tworzone są również rozdzielnice od dwóch do czterech rzędów na łączną wartość od 14 do 56-mod.

Gdzie znaleźć dobrą firmę zajmującą się prefabrykacją rozdzielnic?

Prefabrykacją rozdzielnic elektrycznych, zajmują się dzisiaj zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i mniejsze lokalne firmy. Oceniając jednak ich profesjonalizm, przede wszystkim należy określać normy, którymi się kierują, standardy które wdrażają i oferują, a także realizacje, którymi mogą się pochwalić. Tu warto zapoznać się zatem z usługami przedsiębiorstwa STASIK Automatyka domowa i przemysłowa, posiadającej wieloletnie doświadczenie w obszarze utrzymania ruchu oraz w dziedzinie automatyzacji. Pracownia ta wyróżnia się m.in. certyfikatem instalatorów systemów instalacji inteligentnych Teletask, Fibaro i F&F.

Podziel się