Materiał Partnera Praktyczny i elegancki podjazd pod garaż z kostki brukowej

Praktyczny i elegancki podjazd pod garaż z kostki brukowej

Podjazd z kostki brukowej to rozwiązanie na długie lata, które jest praktyczne oraz reprezentacyjne. Wyższość tego rozwiązania nad np. wysypaniu tylko kruszywa jest taka, że w pierwszym przypadku jest lepsza stabilność, a tym samym i bezpieczeństwo oraz są nieporównywalnie wyższe walory estetyczne. Przy układaniu trzeba uwzględnić taka grubość i wytarmoś kostki, która nie zniszczy się pod wpływem ruchu kołowego.

W jakich warunkach sprawdzi się podjazd z kostki?

W warunkach nowobudowanego domu lub wykonywania modernizacji warto uwzględnić podjazd pod garaż, dlatego że to bezpieczny i wygodny sposób dojazdu samochodu do miejsca parkowania. Trzeba uwzględnić co najmniej 3 metry szerokości, by wjazd był wygodny oraz trzeba uwzględnić spadek poprzeczny, by woda wygodnie odpływała, zamiast zalewać garaż. Gustownym i trwałym rozwiązaniem jest wyłożenie podjazdu kostką, które wykona np. firma Progresbruk. Jest to najbardziej stabilne rozwiązanie praktyczne przez cały rok niezależnie od pogody. Jest to też porządne wykończenie posesji. Nie należy zapominać o tym, że podłoże będzie pracować, więc jeśli nie zostanie należycie przygotowane, zacznie się zapadać, dlatego tylko fachowe wykonawstwo wpłynie na efekt finalny.

Jaką kostkę na podjazd do garażu?

Podjazd pod garaż z kostki jest inwestycją na długie lata, dlatego wybór surowca nie powinien opierać się na kryterium ceny. Jeśli zacznie niszczyć, wymiana będzie kosztować więcej niż wykonanie solidnego wjazdu dla samochodu. Kostka która, będzie obciążona ruchem kołowym, powinna być trwała i odporna na uszkodzenie, więc wybór materiału zazwyczaj pada na kamień naturalny. Jeśli inwestor decyduje się kostkę z betonu, musi uwzględnić jego większą wytrzymałość oraz grubość niż przy stosowaniu przy ruchu pieszym. Cegła klinkierowa jest kolejną alternatywą na podjazd, przy czym należy uwzględnić, że niezależnie od materiału, im mniejsze elementy wybierzemy, tym bardziej ciekawe wzory będzie można z nich ułożyć.

Opracowanie:

Progresbruk Przemysław Martuszewski

Libertów , Jana Pawła II 89

  • tel. 514 005 127

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas