Materiał Partnera Prace związane z odświeżeniem łazienki – jak wygląda kompleksowy remont?

Prace związane z odświeżeniem łazienki – jak wygląda kompleksowy remont?

Łazienka to jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu i mieszkaniu. Umieszczona w niej armatura sanitarna powinna nie tylko zapewniać pełną funkcjonalność, ale też pozostawać atrakcyjnym wizualnie wyposażeniem wnętrza. Istotne jest też dopasowanie odpowiednich materiałów wykończeniowych w celu stworzenia spójnej aranżacji. Pożądany wygląd łazienki można otrzymać dzięki przeprowadzeniu kompleksowego remontu – co dokładnie wchodzi w jego zakres?

Wymiana armatury sanitarnej

Umywalka, wanna, kabina prysznicowa czy szafki łazienkowe – to najczęstsze elementy wyposażenia domowej łazienki. Wraz z upływem lat noszą one jednak ślady zużycia, bywają też niedopasowane do materiałów wykończeniowych, tworząc tym samym nieestetyczną aranżację. Wymiana armatury sanitarnej nie należy do prostych czynności, jednak w przypadku kompleksowego remontu są to nierzadko podstawowe prace. Powierzyć je warto specjalistom – zalicza się do nich przedsiębiorstwo Jacek Kącki Usługi ogólnobudowlane, zajmujące się m.in. remontami.

W przypadku łazienki warto zwrócić uwagę na dodatkowe elementy, które mogą poprawić funkcjonalność pomieszczenia. Wieszaki na ręczniki, lustra, a także punkty oświetlenia umieszczone w pożądanych miejscach z pewnością podwyższą poziom komfortu podczas użytkowania łazienki po remoncie. Nie są to jednak jedyne prace, jakimi zajmą się fachowcy z dobrych firm remontowo-budowlanych. W jaki jeszcze sposób odświeżyć mogą oni łazienkę w domu lub mieszkaniu?

Odmieniona łazienka dzięki nowej glazurze

Do wykończenia ścian i podłóg w łazience najczęściej wykorzystuje się płytki ceramiczne. Układanie glazury musi być wykonane w sposób profesjonalny, co oznacza przede wszystkim właściwe przygotowanie powierzchni. Przy remontach prace związane są nierzadko ze skuciem położonych już płytek, a następnie oczyszczeniem, zagruntowaniem i wyrównaniem ścian i podłóg pod nową glazurę. Pozwoli to uzyskać maksymalną przyczepność tego typu materiałów wykończeniowych i ich równomierne rozłożenie.

Częstym problemem wskazywanym przez inwestorów jest połączenie toalety z łazienką. Jeśli powierzchnia pomieszczenia jest wystarczająca, fachowcy z dobrej firmy ogólnobudowlanej zajmujący się remontem łazienek, będą w stanie wyodrębnić przestrzeń z wykorzystaniem ścianek działowych. Ich stworzenie z płyt gipsowo-kartonowych, a następnie właściwe przygotowanie i wykończenie, pozwoli zwiększyć funkcjonalność i wygodę korzystania z łazienki oraz toalety. Kompleksowy remont to zatem wieloetapowy, niełatwy proces. Z tego względu należy go powierzyć wyłącznie sprawdzonej firmie świadczącej usługi w tym zakresie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas