Materiał Partnera Prace ziemne z wykorzystaniem minikoparki – dlaczego warto skorzystać?

Prace ziemne z wykorzystaniem minikoparki – dlaczego warto skorzystać?

Choć budowa domu jednorodzinnego zdecydowanie najbardziej kojarzy się ze wznoszeniem samej konstrukcji i jest to skojarzenie jak najbardziej racjonalne, to nie należy zapominać o tym, iż równie wiele uwagi poświęcić trzeba przygotowaniu działki. Mowa tu przede wszystkim o pracach ziemnych. Aby mogły one przebiegać sprawnie i bezpiecznie, warto pomyśleć o specjalistycznym sprzęcie takim jak minikoparka. Dlaczego?

Wykorzystanie minikoparki – największe korzyści?

Minikoparki to specjalistycznie zaprojektowane maszyny budowlane, które zaprojektowane i stworzone zostały jako alternatywa dla wykonywania robót ziemnych przy użyciu siły ludzkich mięśni. Ogromną zaletą takiego rozwiązania jest przede wszystkim znacznie szybszy czas realizacji zlecenia, a jak powszechnie wiadomo, czas to przecież pieniądz. Ze względu na małe gabaryty, wykorzystanie minikoparki wcale nie musi wiązać się z wysokimi kosztami. Mniejszy silnik to oczywiście mniejsze spalanie paliwa.

Nie można również nie wspomnieć o tym, iż niewielkie gabaryty umożliwiają także sprawne poruszanie się na działkach, które nie należą do największych. W tym przypadku nie trzeba obawiać się o ewentualne straty, wynikające np. z uszkodzenia ogrodzenia sąsiedniej posesji. Oczywiście najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie minikoparki wraz z doświadczonym operatorem, który zadba o jak najprecyzyjniejsze wykonanie prac. Dlatego właśnie warto skorzystać z usług firm najbardziej doświadczonych, do których zdecydowanie zalicza się GeoMart. Jakie konkretnie prace można wykonać minikoparką?Minikoparka – zakres prac

Wykorzystanie minikoparki to przede wszystkim gwarancja szybkiego wykonania robót, związanych z wykopami pod instalacje. Odpowiedniej szerokości i wysokości wykopu muszą zostać stworzone przede wszystkim pod

·         Instalację kanalizacyjną

·         Instalację gazową

·         Instalację elektryczną

Ze względu na dużą moc w stosunku to niewielkich rozmiarów oraz możliwość zamontowania akcesoriów pomocniczych, minikoparki przydadzą się także przy pracach związanych z niwelacją oraz wyrównywaniem terenu. Zarówno jeśli chodzi zasypywanie nierówności wklęsłych, jak i tworzenie nasypów. Minikoparki to także doskonałe narzędzie dla wszystkich tych, którzy na swojej działce planują oczko wodne lub niewielki staw, który może posłużyć celom rekreacyjnym. Warto również wspomnieć o tym, iż oferta wynajmu minikoparki przeznaczona jest zarówno dla inwestorów indywidualnych, jak i firm wykonawczych. Ci drudzy szczególnie często korzystają z niej podczas budowy dróg oraz infrastruktury towarzyszącej takiej jak chodniki, czy drogi rowerowe.

 

Opracowanie:

GeoMart Martowicz Łukasz

Łużna 452

Podziel się