Artykuł sponsorowany Poznaj największe zalety elewacji z płyt kompozytowych!

Poznaj największe zalety elewacji z płyt kompozytowych!

Estetyczna elewacja to pierwsza rzecz, na którą zwracamy uwagę, spoglądając na konkretny budynek. Można z całą pewnością stwierdzić, że stanowi ona jego wizytówkę. Istnieje wiele rozwiązań na aranżację ścian zewnętrznych – można pomalować je farbą, obłożyć klinkierem lub panelami z drewna. Dużym zainteresowaniem cieszą się też płyty kompozytowe, które coraz częściej wykorzystuje się w tym właśnie charakterze. Jakie korzyści się z tym wiążą?

Oryginalna fasada budynku

Dzięki płytom kompozytowym można tworzyć fasady budynków o dowolnym kształcie. Tworzywo to bardzo łatwo poddaje się formowaniu w różnych kierunkach, w tym także wyoblaniu. Daje to wiele możliwości aranżacyjnych. Płyty kompozytowe charakteryzują się bogatym wzornictwem. Występują też w bardzo dużej gamie kolorystycznej – od stonowanych odcieni po intensywne, przykuwające uwagę barwy. Trzeba podkreślić, że nasycenie kolorów nie ulega zmianie pod wpływem czasu czy czynników atmosferycznych.

Według specjalistów z firmy Loxan – płyty kompozytowe idealnie wpisują się w standardy nowoczesnego budownictwa. Jest to materiał trwały, odporny na uszkodzenia mechaniczne, rdzewienie, promieniowanie ultrafioletowe czy duże wahania temperatury. Ze względu na wielkość płyt oraz stosunkowo małą wagę, ich montaż przebiega szybko i nie jest skomplikowany, co pozwala na sprawne ukończenie prac budowlanych.

Doskonała izolacja przed zimnem i hałasem

Elewacja z płyt kompozytowych cechuje się niskim współczynnikiem przenikania ciepła. Rodzi to spore oszczędności w czasie sezonu grzewczego. Ciepłe powietrze dłużej utrzymuje się we wnętrzach budynku, dzięki czemu intensywność ich ogrzewania może być mniejsza, co przekłada się na wysokość rachunków. Należy też wspomnieć o tym, że płyty kompozytowe dobrze tłumią dźwięki, pochodzące z otoczenia. Przebywanie w odizolowanych od hałasu pomieszczeniach pozwala lepiej skupić się na pracy i zwyczajnie podwyższa komfort życia. Docenią to zwłaszcza użytkownicy budynków zlokalizowanych w pobliżu szkół, ruchliwej drogi czy torowiska tramwajowego.

Kolejną zaletą płyt kompozytowych jest ich ekologiczność. Wyroby te zbudowane są z dwóch warstw aluminium, pomiędzy którymi znajduje się rdzeń mineralny lub polietylenowy. Większość materiałów, potrzebnych do produkcji płyt kompozytowych, pochodzi z recyklingu. Oznacza to, że do wyrobu tego typu paneli zużywa się mniej wody, energii elektrycznej i surowców naturalnych.

Gdzie stosuje się płyty kompozytowe?

Płyty kompozytowe używane są do tworzenia elewacji budynków mieszkalnych, biurowych i handlowych. Stosuje je się również do aranżacji ścian zewnętrznych w obiektach użyteczności publicznej takich jak banki, muzea, teatry czy kina. Materiał ten można wykorzystywać również do wykończania wnętrz. Wygląda świetnie w charakterze paneli ściennych czy sufitowych.

Opracowanie:

Loxan Polska sp. z o.o.

Bochnia , Na Buczków 5

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas