Artykuł sponsorowany Posadzki betonowe – zastosowanie w przemyśle i branży budownictwa mieszkaniowego

Posadzki betonowe – zastosowanie w przemyśle i branży budownictwa mieszkaniowego

Beton to najbardziej rozpowszechniony materiał podłogowy. Mocny, solidny i wyjątkowo trwały, zyskał reputację uniwersalnego, surowego, a zarazem lekkiego podłoża. Nowoczesne technologie budowlane pozwoliły odkryć różnorodne opcje projektowania, które całkowicie zmieniły oblicze betonu. Obecnie podłogi betonowe można wypolerować na gładko lub teksturować, aby zapewnić przyczepność. Można je również malować lub bejcować różnymi technikami, które pozwalają na odtworzenie wyglądu naturalnych materiałów lub osadzenie podłogi za pomocą złożonych nadruków.

Betonowa podłoga – konstrukcja

Większość konstrukcji jest zbudowana na podłożu z piasku lub żwiru, które spoczywają pod betonową płytą pełniącą rolę fundamentu budynku. Warstwa ta jest pokryta paroizolacją, która zapobiega przedostawaniu się wilgoci do betonu. Następnie umieszcza się na nim zgrzewaną siatkę z siatki drucianej, aby poprawić przyczepność. Na koniec, bezpośrednio na te warstwy, wylewana jest betonowa płyta. Płyta betonowa wymaga dodatkowego wygładzenia, a następnie pozostawienia do wyschnięcia na odpowiedni czas. Na tym etapie można ją obrobić, aby mogła służyć jako podstawowa powierzchnia podłogi konstrukcji, lub użyć jako podstawy do położenia innego rodzaju podłóg.

Wykorzystanie podłóg betonowych

Tradycyjnie posadzki betonowe, oferowane przez Bira-Tech, są używane w miejscach, w których użyteczność, trwałość i łatwość konserwacji są ważniejsze niż wygląd i piękno. Obejmuje to różnorodne środowiska, w których rutynowo można używać ciężkiego sprzętu, lub w których często wykorzystuje się inwazyjne środki chemiczne, które mogłyby uszkodzić podłoże. Jest to również popularny typ podłoża do zastosowań komercyjnych w obszarach o dużym natężeniu ruchu.

Posadzki betonowe – tylko w zakładach przemysłowych?

Zważywszy na zaawansowane rozwiązania technologiczne, które stały się dostępne dla podłóg betonowych w ostatnich latach, materiał ten znajduje obecnie zastosowanie w wielu nowych projektach budowlanych. Prywatni inwestorzy często decydują się wylać posadzkę betonową w kuchni. Biorąc pod uwagę specyfikę tego pomieszczenia – wilgoć i ekspozycję na niekorzystne czynniki mechaniczne – posadzka betonowa wydaje się bardzo trafionym rozwiązaniem. Trwała i łatwa do czyszczenia może zostać dodatkowo uszczelniona i zabezpieczona przed działaniem wilgoci.

Ponadczasowa trwałość sprawia, że ​​beton jest również popularnym wyborem do wnętrz łazienkowych. W takim przypadku warto zastanowić się nad zastosowaniem techniki teksturowania posadzki, która pozwoli uzyskać antypoślizgową powierzchnię i zwiększyć bezpieczeństwo użytkowania pomieszczenia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas