Artykuł sponsorowany Po czym poznać ekskluzywne panele podłogowe?

Po czym poznać ekskluzywne panele podłogowe?

Niektóre rodzaje paneli podłogowych uchodzą za lepsze od innych. Niekiedy widać to na pierwszy rzut oka. Ponadto takiej informacji dostarczają producenci i sprzedawcy w sklepie. Można to wyczytać w materiałach reklamowych i w specyfikacji danego towaru. Rozpoznanie najlepszych wyrobów nie jest więc trudne. Jakie zalety mają ekskluzywne panele podłogowe? Jak dokonać najlepszego wyboru?

Właściwości fizyczne paneli, które świadczą o doskonałej ich jakości

Ekskluzywne panele dobrej jakości zawsze oznaczone są odpowiednią klasą. Mówi ona przede wszystkim o odporności na ścieranie, czy na taki czynnik, który jest istotny podczas zwykłego ich użytkowania. Do zwykłego użytku domowego przeznacza się panele klas AC3 i AC4, jednak panele lepszej jakości mają już oznaczenie AC5 i AC6. Taka klasa paneli jest wyjątkowo odporna na ścieranie. Dzięki temu może być nawet kładziona w pomieszczeniach, gdzie ma miejsce wzmożony ruch, na przykład w sklepach czy klubach.

Dystrybutorzy ekskluzywnych paneli, tacy jak firma DREWKOR, mają w swojej ofercie panele laminowane. Ta dodatkowa ochrona sprawia, że są one szczególnie odporne na wszelkie naciski, na przykład na działanie cienkich, damskich obcasów. Niektóre rodzaje laminatów chronią panele przed działaniem wilgoci. W takim wypadku ich warstwa wierzchnia zabezpieczona jest substancjami chroniącymi przed pleśnią i grzybami. Krawędzie paneli również są odpowiednio zaimpregnowane, dzięki czemu nie tracą one swoich parametrów pod wpływem wilgoci.

Odpowiednio zaimpregnowane, ekskluzywne panele są również odporne na działanie wysokich temperatur. Nawet podczas zetknięcia z gorącym tłuszczem nie ulegają zniszczeniu. Wszelkie plamy są łatwo zmywane. Nawet plamy zrobione flamastrem lub lakierem do paznokci nie są problemem.

Cechy ekskluzywnych paneli widoczne na pierwszy rzut oka

Z całą odpowiedzialnością trzeba zaznaczyć, że ekskluzywne panele podłogowe od razu rzucają się w oczy, bo są wizualnie atrakcyjne. Niekiedy do złudzenia przypominają prawdziwe drewno i to nawet najbardziej szlachetne gatunki. Panele mogą również mieć postać płytek podłogowych lub przypominać strukturę betonu czy naturalnego kamienia.

Niekiedy oryginalna stylistyka polega na imitowaniu wyglądu starej podłogi na statku czy jachcie. Niekiedy wzory przypominają posadzki spotykane niegdyś w magazynach czy fabrykach. Tego typu mnogość wzorów daje szerokie możliwości aranżacyjne. Ponadto ekskluzywne panele mają takie wykończenie, które pozwala łatwo i pewnie połączyć je w większe płaszczyzny bez wyraźnie widocznych spoin.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas