Materiał Partnera Pełna adaptacja poddasza – co warto wiedzieć?

Pełna adaptacja poddasza – co warto wiedzieć?

Jeśli planujesz remont, modernizację, lub pełną adaptację poddasza do celów mieszkaniowych, czy też biurowych, zawsze podejmuj współpracę z firmą budowlaną, która jest gotowa przeprowadzać zarówno prace wykończeniowe, jak i budownicze – tu mowa głównie o termomodernizowaniu wewnętrznym zadaszenia, wymianie podłóg wraz z ich wzmocnieniem, a także o stawianiu ścian działowych. Takie elementy adaptacji poddasza, to działania tylko dla najlepszych ekip specjalistycznych.

Rodzaje adaptacji poddasza

Rodzaje adaptowania poddasza, dzieli się między innymi ze względu na etap „życia” danego budynku. Mowa zatem o remontach starszych obiektów, które przez lata posiadały właśnie na poddaszu strych, będący tylko składzikiem niepotrzebnych rzeczy, a także o przystosowywaniu wnętrz szczytowej kondygnacji, po jakimś czasie od budowy nowego domu – odkładanie wykończenia poddasza, ze względu na brak środków na realizację inwestycji. Warto wiedzieć, że nie jest to dla realizacji inwestycji bez znaczenia. Inne działania stosuje się bowiem przy remontach obiektów nowego budownictwa, a inne tego znacznie starszego. Różnice mogą dotyczyć poziomu nośności podłóg i ich wytrzymałości na obciążenia statyczne oraz dynamiczne – ważne przy stawianiu ścian działowych – czy też wentylacji, którą dzieli się na nowoczesną mechaniczną (z rekuperatorami odzysku ciepła) i niższej generacji, grawitacyjną.

Kiedy wykonywane są adaptacje poddaszy?

Adaptacje poddaszy wiążą się z różnymi budynkami, nie tylko domami jednorodzinnymi. Czasem są to także urzędy, czy też obiekty gospodarcze. W każdym przypadku remont musi posiadać szczegółową analizę na etapie studium przednwestycyjnego, a także precyzyjny projekt wraz z kosztorysem. Wyodrębniając usługi dla klientów indywidualnych związane z poddaszami, najczęściej dotyczą one wykonywania prac ze względu na: powiększenie rodziny, tworzenie drugiego „mieszkania” dla młodszego pokolenia (często z osobnym wejściem), chęć stworzenia na strychu pracowni artystycznej/miejsca do majsterkowania/przestrzeni do relaksu, a nawet do działań pracowniczych: biuro rachunkowe, gabinet stomatologiczny, kancelaria notarialna, studio fotograficzne. W ostatnich przypadkach adaptacje poddaszy, zalicza się do tych specjalistycznych, które muszą spełniać szereg dodatkowych przepisów i norm, np. Sanepidu, UDT, czy też BHP!

Jeśli zatem chcesz zaadaptować poddasze swojego domu, budynku gospodarczego, czy też innego obiektu, koniecznie zgłaszaj się do profesjonalnych firm, posiadających doświadczenie w tego typu inwestycjach. Polecanym podmiotem jest przedsiębiorstwo BUDOWNICTWO Grzegorz Pitek, które jest w stanie przystosować wnętrz również w takich sposób, aby spełniały one idee energooszczędności oraz proekologiczności.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas