Artykuł sponsorowany O suchej zabudowie przy adaptacji poddaszy opowiadają fachowcy firmy TOM-BUD

O suchej zabudowie przy adaptacji poddaszy opowiadają fachowcy firmy TOM-BUD

Adaptacje poddaszy to bardzo opłacalne inwestycje. W przypadku domów jednorodzinnych pozwalają przygotować mieszkanie na strychu dla kolejnego pokolenia rodziny lub umożliwiają po prostu zwiększenie powierzchni użytkowej budynku. Podobnie jest z kamienicami czy apartamentowcami, gdzie na poddaszach tworzone są też lokale użytkowe. W jaki sposób powinien zaś przebiegać remont strychu? W artykule skupimy się na technologii suchej zabudowy, którą przy adaptacjach poddaszy stosuje firma remontowa TOM-BUD z Łodzi.

Czym jest sucha zabudowa?

Sucha zabudowa to nowoczesna technologia remontowania pomieszczeń z pominięciem wielu prac mokrych. Jest to zatem przykład metody wykańczania różnych pomieszczeń w sposób szybki, tani i z zachowaniem wysokiego standardu technicznego. Jak tłumaczą fachowcy z firmy TOM-BUD sucha zabudowa stosowana jest dzisiaj przez wielu inwestorów i ich wykonawców, a swoją popularność zawdzięcza szerokim możliwościom projektowym. Na co składa się zatem taka technologia?

Specjaliści TOM-BUD wyjaśniają, że sucha zabudowa to prefabrykowane i wielkoformatowe, a przy tym gotowe do montażu płyty kartonowo-gipsowe, które przymocowywane są do wcześniej przygotowanych profili aluminiowych. Składają się na nią również inne elementy mocujące, a także systemy dociepleniowe. W konstrukcjach suchej zabudowy z powodzeniem można umieszczać bowiem panele świetnie izolującej wnętrza wełny mineralnej lub zastosować można piankę PUR  likwidującą mostki termiczne. Dodać warto, że pod płytami K-G prowadzić można z łatwością i bez kucia ścian wszystkie instalacje sanitarne oraz elektryczne. Nic dziwnego, że remont poddasza z użyciem suchej zabudowy jest błyskawiczny i tani.

Rodzaje płyt K-G

Specjaliści z firmy remontowej TOM-BUD prócz szerokich usług wykończeniowych świadczą szerokie usługi doradztwa technicznego w zakresie nowych technologii w budownictwie. Zwracają oni zatem uwagę również na osiągnięcia producentów płyt K-G, którzy prześcigają się w coraz wydajniejszych rozwiązaniach. Panele kartonowo gipsowe mogą być hydrofobowe, ognioodporne, wzmocnione włóknem szklanym, dodatkowo wygłuszone, a nawet elastyczne – pozwala to tworzyć konstrukcje po linii pofalowanej oraz po owalu, co ważne jest np. przy projektowaniu sufitów podwieszanych.

Biuro TOM-BUD poleca zainteresować się także niezwykle funkcjonalnymi płytami K-G z profilem 90 stopni, dzięki któremu ułatwione jest wykańczanie ścian z kątami. Przy adaptacjach poddaszy takie panele znacznie ułatwią tworzenie zabudowy skosów dachowych czy ścianek kolankowych.

Do czego wykorzystuje się płyt K-G przy adaptacjach poddaszy?

Firma remontowa TOM-BUD przy adaptacjach poddaszy niemalże w całości pokrywa wszystkie powierzchnie płytami K-G, które później można wykończyć każdym dostępnym na rynku materiałem. Może to być drewno, glazura, panele, tapety, farby czy też tynki. Jak dodaje zaś jeden z pracowników TOM-BUD:

Sucha zabudowa na poddaszach to sufity podwieszane, obudowy ścianek kolankowych i skosów dachowych, ścianki działowe, zabudowy wanien, a także piony instalacyjne. Nasi fachowcy gotowi są też tworzyć lekkie podłogi jastrychowe z płyt K-G. Z nami wykończenie poddasza pod klucz będzie zatem szybkie i pozbawione fuszerki. Jeśli marzysz o loftowym mieszkaniu na strychu lub kochasz inne modne style wnętrzarskie, poznaj naszą ofertę i stwórz wyjątkowe miejsce do życia.

Zalety suchej zabudowy przy remoncie strychu

Korzyści ze stosowania płyt K-G przy remontach poddaszy jest wiele. Budowlańcy firmy TOM-BUD do najważniejszych zalet suchej zabudowy zaliczają:

  • ograniczenie do minimum prac mokrych,
  • niskie koszty zakupu materiałów,
  • szybkie montowanie i wykańczanie,
  • szerokie możliwości projektowe,
  • lekka konstrukcja nieobciążająca stropów,
  • możliwość łatwego rozprowadzania instalacji na poddaszu,
  • możliwość zaaranżowania kotłowni na poddaszu,
  • wytrzymałość, wysoką izolacyjność, hydrofobowość, ognioodporność. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas