Artykuł sponsorowany Organizacja i bezpieczeństwo ruchu drogowego

Organizacja i bezpieczeństwo ruchu drogowego

Odpowiednie zabezpieczenie remontowanych odcinków dróg ma priorytetowe znaczenie dla utrzymania bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego. Bez właściwych systemów bezpieczeństwa drogowego liczba wypadków i incydentów na budowie byłaby z pewnością o wiele większa niż obecnie. Sprawdźmy, jakie rozwiązania w zakresie organizacji ruchu drogowego, są obecnie stosowane na remontowanych odcinkach dróg i autostrad.

Bezpieczeństwo to priorytet                                                                   

Wszelkie utrudnienia i remonty drogowe wymagają szczególnej ostrożności i są dużym wyzwaniem dla kierowców oraz wykonawców remontujących lub budujących drogi. Do standardowych środków ostrożności, wykorzystywanych podczas remontu, należą m.in. sygnalizacja świetlna i znaki drogowe. Montaż specjalistycznego oświetlenia drogowego to inwestycja w bezpieczeństwo kierowców i gwarancja niezakłóconego ruchu wahadłowego. W niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie ręcznego sterowania ruchem. Osoba pełniąca tę funkcję musi posiadać nie tylko odpowiedni strój (odblaskową pomarańczową kamizelkę), ale też aktualny certyfikat przeszkolenia przez jednostkę Policji.

Nowoczesne systemy bezpieczeństwa drogowego

Firmy budowlane coraz częściej wdrażają nowoczesne procedury bezpieczeństwa i innowacyjne rozwiązania, które pozwalają na całkowite odgrodzenie budowanego odcinka drogi od pasa, po którym przemieszczają się samochody. Organizacja remontu intensywnie eksploatowanych odcinków drogowych to ogromne wyzwanie logistyczne. Kultura jazdy polskich kierowców wymaga stosowania nieszablonowych rozwiązań – samo ustawienie znaku informującego o objazdach i konieczności zmniejszenia prędkości, może okazać się niewystarczające. Firmy, świadczące usługi w zakresie inżynierii budowlanej, takie jak Planet Road, wiedzą, jak ważne jest wdrożenie zaawansowanych rozwiązań technicznych, które będą w pełni czytelne i respektowane przez kierowców.

Jak skutecznie zabezpieczyć ruch wahadłowy?

Firmy organizujące ruch drogowy stosują różne środki zapobiegawcze, które wymuszają na kierowcach ograniczenie prędkości. Jednym z takich środków są tymczasowe progi zwalniające, które mogą być instalowane zarówno na drogach osiedlowych, jak i miejskich ulicach. Progi, stosowane przy remontach dróg, są mniejsze niż progi montowane na osiedlach, skutkiem czego nie powodują wybicia pojazdu, ale skutecznie redukują prędkość.
Alternatywą dla progów zwalniających jest kontrola ruchu prowadzona przez pracownika sterującego ruchem. Rozwiązania zabezpieczające w postaci czynnika ludzkiego to bez wątpienia najlepsze rozwiązanie dla kierowców, którzy mają trudności z respektowaniem przepisów ruchu drogowego.
Testy, przeprowadzone przez niezależne firmy z branży budowlanej, wskazują, że na odcinkach dróg, na których wykorzystano nowoczesne systemy zabezpieczeń na drogach, liczba kolizji i wypadków drogowych jest znacznie mniejsza niż przed wprowadzeniem innowacji w zakresie bezpieczeństwa.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas