Artykuł sponsorowany Charakterystyka kontenerów socjalnych

Charakterystyka kontenerów socjalnych

Kontenery socjalne to mobilne pomieszczenia, kojarzone przede wszystkim z tymczasowymi mieszkaniami dla pracowników firm budowlanych. Ich zastosowanie może być jednak dużo szersze. Oto co warto wiedzieć na ich temat.

Z czego zbudowane są kontenery socjalne?

W produkcji kontenerów stalowych głównym wykorzystywanym tworzywem jest stal. Wykonuje się z niej większość elementów – od ramy całej konstrukcji przez ściany zewnętrzne i drzwi, kończąc na wszelkich złączach. Pozostałej tworzywa do płyty wiórowe powlekane, z których wykonuje się wewnętrzne powierzchnie ścian, izolacja cieplna oraz PCV, stosowane w charakterze wykładziny.

Wyposażenie kontenerów socjalnych

Podstawowe wyposażenie kontenerów socjalnych obejmuje:

  • Instalację elektryczną
  • Ogrzewanie – elektryczne lub gazowe
  • Okno PCV z roletą zewnętrzną
  • Szafki ubraniowe

Producenci obiektów tego rodzaju, tacy jak firma Kontener Serwis ze Szczecina, oferują swoim klientom możliwość doposażenia kupionego lub wynajętego kontenera w klimatyzację lub meble (łóżka, stoły, krzesła).

Wymiary kontenerów socjalnych

Standardowe kontenery socjalne dostępne są w dwóch wariantach wymiarowych:

  • 20’ – o wymiarach 6 m długości i 2,5 m szerokości
  • 10’ – o wymiarach 3 m długości i 2,5 m szerokości

Zastosowanie kontenerów socjalnych

Zazwyczaj kontenery socjalne wykorzystywane są jako pomieszczenia robotnicze – urządza się w nich między innymi szatnie, prysznice oraz pomieszczenia mieszkalne dla pracowników firm budowlanych, tymczasowo operujących na danym terenie. Mogą być również wykorzystywane w charakterze tymczasowych mieszkań, np. dla osób, które straciły dom w wyniku eksmisji, nieszczęśliwych wypadków lub klęski żywiołowej (np. pożaru, powodzi). W ostatnich latach popularność zyskuje nurt architektoniczny, bazujący na wykorzystaniu kontenerów do zbudowania pełnoprawnego obiektu mieszkaniowego – dom zbudowany z kontenerów jest tani i ekologiczny, a do jego postawienia potrzeba mniej nakładów finansowych, czasu oraz energii.

Zalety kontenerów socjalnych

Kontenery posiadają wiele walorów, które sprawiają, że idealnie sprawdzą się w roli pomieszczeń socjalnych oraz tymczasowych obiektów mieszkalnych. Przede wszystkim są mobilne, można je z łatwością przetransportować z miejsca w miejsce – dlatego mogą być wykorzystywane przez firmy, dla których mobilność jest istotna w działalności, między innymi przedsiębiorstwa budowlane czy ekipy filmowe. Dzięki swej konstrukcji i wyposażeniu są w stanie zapewnić osobom, które w nich przebywając wysoki poziom komfortu. Przy tym wszystkim ich zakup oraz wynajem jest dużo mniej kosztowny, niż budowa stałego budynku, stąd też mogą być z powodzeniem wykorzystywane do użytku długoterminowego. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas