Artykuł sponsorowany Olej opałowy i jego zastosowanie

Olej opałowy i jego zastosowanie

Dostępny na rynku olej opałowy powstaje dzięki rafinacji ropy naftowej. Sprawia to, że jest on bardzo podobny do oleju napędowego, jednak znajduje inne zastosowanie. Olej opałowy stosuje się w celach grzewczych i zyskuje on coraz większą liczbę zwolenników. Wyróżnia się kilka rodzajów oleju opałowego, a podział tego typu paliwa przebiega względem dwóch kryteriów, czyli zawartości siarki oraz gęstości.

Co to jest olej opałowy i jakie ma rodzaje?

Olej opałowy jest mieszaniną węglowodorów, wśród których wyróżniamy węglowodory: aromatyczne, naftenowe i parafinowe. Jest on otrzymywany w procesie destylacji (rafinacji) ropy naftowej i może odznaczać się różną jakością, a także zastosowaniem. Według gęstości ten rodzaj paliwa dzieli się na:

  • olej opałowy lekki,

  • olej opałowy średni

  • i olej opałowy ciężki.

Powyższe rodzaje oleju opałowego znajdują odmienne zastosowanie ze względu na zawartość poszczególnych składników mineralnych oraz cechy charakterystyczne, które sprawiają, że może on wytworzyć określoną ilość ciepła. Zakup oleju opałowego musi uwzględniać jego rodzaj. W celu ogrzewania prywatnych domów i mieszkań, a także niewielkich budynków użyteczności publicznej i prywatnych firm stosuje się lekki olej opałowy. Znajduje on także zastawanie w budynkach komunalnych o niewielkiej kubaturze. W większych obiektach np. w elektrociepłowniach, a także budynkach przemysłowych stosuje się olej opałowy średni oraz ciężki ze względu na ich wyższą wartość energetyczną.

- Instalacje grzewcze, w których stosuje się olej opałowy, są coraz bardziej popularne. Ten rodzaj paliwa ma wiele zalet, a należą do nich m.in. brak zagrożenia wybuchem oraz duża dostępność wysokiej jakości oleju opałowego, który najlepiej jest kupować od sprawdzonych dostawców. Trzeba zwrócić uwagę na to, jakie ceny i jakość obsługi zapewnia dostawca oleju opałowego, bo wówczas zakup nie będzie się wiązał z żadnymi problemami – wyjaśnia ekspert z firmy ELLA z Lublina.

Na co zwrócić uwagę, kupując olej opałowy?

Olej opałowy, aby spełniał swoje zadanie, musi charakteryzować się wysoką jakością. Taki typ paliwa oferują przede wszystkim sprawdzeni dostawcy, którzy współpracują ze znanymi rafineriami. Decydując się na zakup wysokiej jakości oleju opałowego, można zyskać pewność, że paliwo to będzie w stanie ogrzać dom, a także nie spowoduje awarii kotła grzewczego, co może mieć miejsce w przypadku wyboru oleju niskiej jakości. Dobry olej opałowy to gwarancja wysokiej wartości energetycznej paliwa oraz długoletniej sprawności kotła grzewczego. Podczas zakupu oleju opałowego liczy się także konkurencyjna cena i dodatkowe usługi, które obejmują szybką dostawę paliwa pod wskazany adres zarówno w przypadku dużych, jak i małych zamówień. Warto dokładnie zapoznać się z ofertą firmy, od której chcemy kupić olej opałowy i wybrać tę, która będzie idealnym połączeniem ceny i jakości oraz sprawnej, szybkiej obsługi.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas