Materiał Partnera Okna do poddaszy- jakie sprawdzą się najlepiej?

Okna do poddaszy- jakie sprawdzą się najlepiej?

Okno dachowe to najprostszy sposób doświetlania pomieszczeń znajdujących się na poddaszu. Dzięki niemu mamy lepszy dostęp do naturalnego światła, które jest na wagę złota zwłaszcza w pomieszczeniach użytkowych. Co więcej, okna połaciowe pozwalają na wpuszczenie do wnętrza o wiele większej ilości światła niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych okien pionowych. Dziś na rynku istnieje wiele modeli okien dachowych, jakie wybrać i na co warto zwrócić uwagę?

Budując dom czy remontując mieszkanie lub biuro, oczekujemy produktów wysokiej jakości, które posłużą nam przez lata. Dotyczy to również okien i drzwi, które stanowią ciekawe wykończenie każdego budynku. Firmy sprzedające okna, jak przedsiębiorstwo Hercules, zazwyczaj dbają o atrakcyjną ofertę, ponieważ na rynku istnieje wiele modeli okien i każdy z nich spełnia inną funkcję. Zdajemy sobie sprawę, jak ważnym są one elementem zarówno konstrukcyjnym, jak i dekoracyjnym, dlatego proponujemy Państwu produkty stworzone z najlepszych materiałów oraz okna od najlepszych producentów. Oferujemy okna aluminiowe i PCV, ale również elementy dodatkowe jak rolety, żaluzje i parapety. W ramach usługi mogą Państwo skorzystać również z montażu zakupionych u nas produktów, co sprawia, że możecie cieszyć się nowym zakupem niemal od razu.

Materiał, z jakiego wykonano okna- na co zwrócić uwagę?

Pierwszą decyzją jest zazwyczaj to, jakiego rodzaju okna wybrać, gdy szukamy najlepszego rozwiązania w przypadku okien dachowych. Mamy dużo wątpliwości, jaki wybrać materiał, dlatego pracownicy firmy Hercules zawsze służą pomocą i sprawnie doradzą najlepszy wybór dla Państwa domu. Jeśli zależy nam na dobrej termoizolacji, warto zastanowić się nad oknami z PCV. Sprawdzą się w przypadku łazienki, ponieważ są odporne na wilgoć. Są one również bardzo łatwe w utrzymaniu czystości. Jeśli na poddaszu znajduje się biblioteka czy sypialnia dla gości i chcemy nadać specyficznego charakteru temu pomieszczeniu, można zastanowić się nad drewnianą stolarką okienną. Będą one pracować razem z materiałem wykorzystanym do budowy więźby dachowej, czyli będą reagować na warunki atmosferyczne jak wilgoć czy zmiana temperatury. Okna z aluminium są bezkonkurencyjne, jeśli chodzi o wytrzymałość i z pewnością posłużą nam przez wiele lat.

Sposób otwierania- warto dostosować do rodzaju pomieszczenia


Montując okna dachowe nie ograniczamy sobie widoku i wybierając odpowiedni model, możemy podziwiać krajobraz nawet siedząc. Ciekawą opcją jest również wybór odpowiedniego sposobu otwierania się okna, co wpływa na jego funkcjonalność i wygodę użytkowania. Na poddaszu sprawdzą się okna obrotowe, które są łatwiejsze w czyszczeniu. Popularne są również uchylne lub obrotowo-uchylne, które pozwalają wygodnie wietrzyć pomieszczenie. Rozwierane przydadzą się, jeśli okno ma być również wyłazem dachowym. Okna kolankowe, które łączą funkcję okna dachowego i tradycyjnego pionowego, stanowią idealne rozwiązanie do sypialni na poddaszu. Mogą doświetlić całe wnętrze i stanowić oryginalne wyjście na taras lub po prostu pełnić funkcję ciekawego przeszklenia w pomieszczeniu.

Podziel się