Materiał Partnera Nowoczesne moskitiery nie tylko przeciw owadom

Nowoczesne moskitiery nie tylko przeciw owadom

Możliwość otwierania okien wieczorem, przy zapalonym świetle, w okresie lata to marzenie większości z nas. Niestety w wielu rejonach, szczególnie w sąsiedztwie zbiorników wodnych, przeszkodą bywają uciążliwe komary i inne owady latające. Ochronę przed nimi zapewniają moskitiery. Te najnowocześniejsze modele jednak chronią nie tylko przed owadami, ale również przed naturalnymi alergenami.

Przydatne moskitiery na muchy, meszki i komary

Moskitiera to produkt znany od bardzo dawna. Zanim trafiła do naszych okien i drzwi, cieszyła się szczególnym powodzeniem w krajach tropikalnych, w których osłona łóżka czy miejsca do spania pod gołym niebem stanowi podstawę bezpiecznego snu. W polskich realiach niebezpieczne, przenoszące groźne choroby owady nie istnieją, ale moskitiery zostały docenione i zaadaptowane na potrzeby większego komfortu wnętrz. W celu usprawnienia korzystania z nich, drobną siatkę umieszczono w sztywnej ramie, którą można otwierać niezależnie od drzwi lub okna. Dzięki takiej konstrukcji skutecznie broni ona dostępu do wnętrza owadom także przy szeroko otwartych drzwiach.

Do zalet moskitier, które oferuje między innymi firma Pendragon PW A. Studniarek zalicza się łatwy montaż i demontaż. Dzięki temu ramę wraz z siatką można włożyć do wanny i umyć zgromadzone na niej zanieczyszczenia. Starannie wykonana i zaprojektowana z myślą o konkretnym modelu okna lub drzwi, doskonale się z nimi integruje i nie wpływa na estetykę.

Moskitiery dla alergików

Nowoczesne rozwiązania technologiczne pojawiły się również w dziedzinie produkcji moskitier. Nowością, jaka od pewnego już czasu cieszy się dużym zainteresowaniem, są moskitiery dla alergików, wyposażone w specjalną, gęstą siatkę, która zatrzymuje nie tylko owady, ale również drobne pyłki roślinne. Jest ona wykonana z tworzywa sztucznego i posiada tak dużą gęstość oczek, że uniemożliwia przedostawanie się do wnętrza najbardziej uczulających pyłków roślinnych. Testy potwierdziły, że siatka zatrzymuje aż 97% pyłków brzozy i traw oraz 100% pyłków pokrzywy.

Czym charakteryzują się nowoczesne moskitiery przeciwpyłowe?

  • Konstrukcja została stworzona tak, że komponują się z każdym rodzajem okien oraz drzwi.
  • Prosty demontaż ułatwia utrzymanie w czystości jedynie za pomocą wody z mydłem.
  • Wykorzystane materiały są odporne na warunki środowiskowe, dlatego moskitiera może być użytkowana przez cały rok bez demontażu.
  • Bezinwazyjne uchwyty nie powodują uszkodzeń ram okiennych nawet przy częstym zdejmowaniu.
  • Montaż na zewnątrz ościeżnicy nie wpływa na funkcjonalność okna ani rolet zewnętrznych.

Moskitiery przeciwpyłowe dostępne są w wielu kolorach, dlatego mogą być bez problemu dopasowane do wybranego stylu okna. Cechą, która odróżnia je od tradycyjnych produktów tego rodzaju, jest wspomniana siatka z tworzywa. Gęstość siatki uniemożliwia przedostawanie się alergenów do wnętrza domu. To doskonałe rozwiązanie dla alergików, szczególnie tych uczulonych na pyłki traw. Możliwość otwierania okien i drzwi w okresie ich największego pylenia z pewnością jest bardzo cenną zaletą.

Podziel się