Materiał Partnera Okna aluminiowe choć nie cieszą się dużą sławą, są doskonałym rozwiązaniem dla nowoczesnego budownictwa

Okna aluminiowe choć nie cieszą się dużą sławą, są doskonałym rozwiązaniem dla nowoczesnego budownictwa

Okna aluminiowe wciąż nie są popularne w standardowym budownictwie, lecz spojrzenie na ten produkt powoli się zmienia. W głównej mierze wykorzystywane są podczas stawiania budynków przemysłowych. Jednak ta wersja okien powoli wchodzi na salony, ponieważ jak inne materiały- aluminium ma wiele ciekawych cech. Zatem, jakie są podstawowe cechy stolarki tego rodzaju?

Okna, które wybierane są w pierwszej kolejności przez konsumentów to te wykonane z plastiku (PCV). Natomiast te o profilu aluminiowym wciąż znajdują się na szarym końcu. Okazuje się, że jest to bardzo plastyczne tworzywo, które pozwala kształtować się w rozmaite formy. Dlatego też materiał ten cieszy się dużą popularnością w budownictwie oraz przemyśle, ponieważ można tworzyć z niego różne blachy, a nawet okna. Aluminium to lekki materiał, lecz przy tym bardzo odporny na deformacje mechaniczne i czynniki pochodzące z zewnątrz. Nie reagują na działanie czynników pogodowych , pleśń czy nawet grzyby. Okna z profilem aluminiowym są stosunkowo proste w utrzymaniu ich w czystości. Jedynie czego nie wolno stosować w ich pielęgnacji to ocet i preparatów, w skład których wchodzi kwas.

Dobre strony okien aluminiowych

Profile stworzone z aluminium bez wątpienia są niezwykle lekkie, ale przy tym bardzo stabilne i sztywne. Dzięki swoim właściwościom są one wytrzymałe na różne wypaczenia w wyniku działania wysokich lub niskich temperatur. Okna aluminiowe nie potrzebują zabiegów pielęgnacyjnych, jak również konserwacyjnych. Okazuje się, że proces powstawania korozji nie pojawia się na powierzchni tych profili. Co więcej, są również niewrażliwe na wilgoć czy też promienie słoneczne. Współczesne okna aluminiowe bywają dostępne w rozmaitej palecie kolorystycznej. Wszystko to jest zasługą malowania proszkowego bądź technice o nazwie – anodowanie. Innowacyjne profile zbudowane z tego tworzywa mogą przypominać swym wyglądem także drewno, wystarczy odwiedzić firmy zajmujące się sprzedażą okien i obejrzeć jej ofertę.

Słabe strony okien aluminiowych

Wydawać by się mogło, że wariant drewniany jest najdroższy, to jednak okna aluminiowe cenią się najbardziej. Jest to wynik całego procesu produkcji takich ram. Choć na rynku pojawiają się tanie wersje, to ich cena przekłada się na wszystkie ich parametry. Co oznacza, że tanie okna aluminiowe mają niski współczynnik przenikania ciepła, a ich komponenty są słabej jakości. Tymczasem droższy wariant cechuje się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, lecz cena w tym przypadku jest znacznie wyższa. Należy wiedzieć, że okien aluminiowych nie można naprawić, gdy doznają mechanicznego uszkodzenia swych profili. Nie ma możliwości zmiany ich wyglądu, możliwa jest tylko ich wymiana. W firmie BWJ można spotkać ten rodzaj okien, w związku z tym warto się przekonać na własne oczy czy spełniają nasze oczekiwania.

Opracowanie:

Bwj Kamila Karpeta

Wadowice , pl. Bohaterów Getta BN

Podziel się