Materiał Partnera Drzwi tarasowe przesuwne czy otwierane? Na jaki model się zdecydować?

Drzwi tarasowe przesuwne czy otwierane? Na jaki model się zdecydować?

Drzwi tarasowe muszą być przede wszystkim funkcjonalne. Pragniemy też, by wyglądały stylowo, gdyż mają duży wpływ na aranżację pomieszczenia, w którym się znajdują. Na rynku znajdziemy wiele różnorodnych modeli, które idealnie wpiszą się w estetykę naszego domu czy mieszkania. Wygląd tarasu podkreśli także stylistykę ogrodu, jeśli będzie z nim sąsiadował. Do wyboru mamy drzwi tarasowe przesuwne i otwierane. Które wybierane są najczęściej?

Otwierane drzwi tarasowe

Klasycznie otwierane drzwi tarasowe to jedno z najpopularniejszych i zarazem najtańszych rozwiązań, które dostępne są na rynku. W przypadku gdy wejście na taras nie jest szerokie, wystarczą drzwi jednoskrzydłowe. Jeśli jednak mamy do dyspozycji większą przestrzeń, warto zainwestować w drzwi dwuskrzydłowe. Jak przekonuje specjalista z firmy Majsterek, która zajmuje się sprzedażą drzwi i okien- ten wariant zapewnia użytkownikowi znacznie większą wygodę i sprawia, że pomieszczenie z wyjściem na taras jest jaśniejsze i prezentuje się bardziej elegancko. Klasyczne drzwi tarasowe zabierają po otwarciu sporo miejsca, o czym trzeba pamiętać. Dobrze jest zaplanować aranżację wnętrza z tarasem w taki sposób, by była ona jak najbardziej funkcjonalna.

Przesuwne drzwi tarasowe

Tarasowe drzwi przesuwne są bardzo praktyczne. Wiele też zależy od sposobu ich montażu oraz szerokości. Za najbardziej funkcjonalne uważa się drzwi przesuwne dwuskrzydłowe , które chowają się w kasetach, ukrytych we wnętrzu ścian. Takie rozwiązanie pozwala uzyskać szerokie i efektowne wyjście na taras, zmieniając salon w oranżerię. Tarasowe drzwi przesuwne mogą też zachodzić na siebie przy otwieraniu. Tylko jedno skrzydło jest ruchome, a drugie przesuwa się względem niego na specjalnych prowadnicach. Nie jest to jednak szczególnie praktyczny wariant. Drzwi przesuwne są nieco droższe od klasycznych drzwi tarasowych, za to pozwalają na maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Modele tego typu sprawdzą się doskonale zarówno w przypadku małych mieszkań, jak i luksusowych apartamentów.

Podsumowanie

To, na jakie drzwi tarasowe się zdecydujemy, zależy od naszych oczekiwań, możliwości finansowych i sposobu zaaranżowania wnętrza, w którym chcemy te drzwi zamontować. W przypadku, gdy podjęcie decyzji jest dla nas trudne, warto skonsultować się ze specjalistą. Doświadczony fachowiec doradzi rozwiązanie, które idealnie wpasuje się w nasze potrzeby i będzie zarazem estetyczne oraz funkcjonalne. Drzwi tarasowe to swojego rodzaju portal między światem roślinnej zieleni a zacisznymi wnętrzami naszego domu. Warto zadbać, by było to harmonijne przejście.

Opracowanie:

Podziel się