Materiał Partnera Ogrzewanie w domu – najpopularniejsze rozwiązania

Ogrzewanie w domu – najpopularniejsze rozwiązania

Efektywne ogrzewanie domu daje możliwość uzyskania optymalnych temperatur w pomieszczeniach w sezonie jesienno-zimowym. Oznacza jednak konieczność poniesienia kosztów z tym związanych. Obecnie inwestorzy dążą do jak największego ich redukowania, co przekłada się na wiele możliwości w zakresie ogrzewania dla domu. Co dokładnie są w stanie zaproponować specjaliści?

Centralne ogrzewanie

Jedną z najpopularniejszych metod doprowadzenia ciepła do wnętrza domu jest tzw. centralne ogrzewanie. Oznacza to konieczność zastosowania szeregu połączonych ze sobą rur, które będą z pieca generującego ciepło rozprowadzać je po całym budynku. Zastosowanie takiej metody daje możliwość uzyskania optymalnych temperatur w każdym pomieszczeniu bez większych problemów, co jest niewątpliwie jej atutem. Należy jednak pamiętać o konieczności profesjonalnego wykonania całego układu, czyli właściwego ułożenia rur i połączenia ich m.in. z grzejnikami.

W takiej sytuacji warto skorzystać z usług profesjonalnej firmy HILMAR SANIT, która zajmuje się wykonawstwem różnego rodzaju rozwiązań w zakresie ogrzewania domów, w tym także realizacji centralnego ogrzewania. Dla osób chcących uzyskać połączenie funkcjonalności z wysoką estetyką przeznaczone są kominki z płaszczem wodnym. Również i one mogą być źródłem ciepła w centralnym ogrzewaniu zastosowanym w domu jednorodzinnym. Nie jest to jednak jedyna metoda doprowadzenia energii cieplnej do wnętrz. Co jeszcze rekomendują specjaliści?

Ciepło z podłogi

Coraz chętniej stosowanym rozwiązaniem jest też ogrzewanie podłogowe. Jest ono doskonałe dla osób ceniących oszczędność przestrzeni – elementy instalacji ukryte są pod podłożem w postaci np. paneli, co eliminuje konieczność montażu grzejników. Ogrzewanie podłogowe jest wydajne, a dodatkowym atutem jest generowanie ciepła na wyznaczonym obszarze, co ogranicza pojawianie się m.in. kurzu. Taki układ jest zatem przyjazny dla alergików, jednak należy pamiętać o odpowiednim jego montażu.

W przypadku napraw konieczne może być też usunięcie fragmentów podłogi, co może wygenerować dodatkowe koszty. Dla miłośników energooszczędności i ekologii zalecane są natomiast pompy ciepła. Nowoczesne rozwiązanie znacząco ogranicza koszty ogrzania całego budynku, daje też możliwość ocieplenia nie tylko powietrza, ale i wody. Jest ona przyjazna dla środowiska naturalnego, dlatego chętnie wybierana jest przez inwestorów dbających o ekologię. Dobór odpowiedniego rozwiązania warto skonsultować ze specjalistyczną firmą zajmującą się montażem ogrzewania w domach, która dokładnie zbada zapotrzebowanie danego domu i zaproponuje właściwą metodę jego efektywnego ogrzania.

Opracowanie:

HILMAR SANIT Mateusz Warszycki

Olsztyn , Kąkolowa 26

  • tel. 503 150 005

Podziel się