Artykuł sponsorowany Ogrodzenia betonowe to najlepszy sposób na zachowanie prywatności na własnej działce

Ogrodzenia betonowe to najlepszy sposób na zachowanie prywatności na własnej działce

Ogrodzenia betonowe są twarde, mocne i trwałe. Jest to doskonały sposób na tanie i solidne oddzielenie działki od drogi czy sąsiadów, a dodatkowo można je zmontować naprawdę szybko. Przy tak dużej ofercie ogrodzeń z betonu można bez problemu znaleźć takie, które będzie pasowało do domu posadowionego na działce i do naszego stylu. Ogrodzenia z betonu nie ulegną uszkodzeniom w trakcie wiatru czy deszczu, są też odporne na uszkodzenia mechaniczne.

Zalety ogrodzeń betonowych

Ogrodzenia betonowe tworzą masywną, zapewniającą pełną prywatność przegrodę, które oddziela posesję od otoczenia. Zmniejsza ono również hałas dobiegający z zewnątrz. Wybór rodzajów ogrodzeń na rynku jest ogromny i zwiększa się roku na rok. Z uwagi na panujące przekonanie, że beton jest materiałem niezbyt estetycznym, producenci przęseł ogrodzeniowych wykonanych z betonu, tacy jak "Chrzanowski" spod Opola, prześcigają się w pomysłach, jak uczynić je bardziej atrakcyjnymi. Ogrodzenia z betonu mogą mieć przęsła pełne, na całej wysokości, częściowo ażurowe, z otworami tworzącymi ciekawy wzór, albo całkowicie ażurowe, lekkie, takie, które wpuszczają na posesję oddech.

Przęsła ogrodzeniowe mogą też swoją fakturą imitować inne materiały, jak cegła, naturalne kamienie, deski, płoty drewniane, wiklinę i nieskończoną ilość innych możliwości. Aby utrzymać jednolite wykończenie także pozostałe elementy, które wchodzą w skład danej linii produkcyjnej mają spójne wykończenie – podmurówka, słupki, czapeczki. Zdobienie to może być jednostronne, wtedy druga strona płyty jest gładka, lub dwustronne.

Elementy ogrodzeń betonowych

Na system ogrodzenia z betonu składają się słupki, podmurówki i przęsła. Występują różnie warianty słupków, od gładkich i wąskich, do szerszych, zdobionych i zwieńczonych daszkiem lub innym elementem dekoracyjnym. Na bokach słupków znajdują się rowki, w które trafić mają przęsła ogrodzenia. Często przęsła są dzielone na mniejsze fragmenty tak, by łatwiej było je montować. Zwykle element najniższy jest pełny, element lub elementy środkowe mogą być częściowo ażurowe, w zależności od zamówienia, zaś element najwyższy może być w pełni ażurowy, a na dodatek posiada ozdobne wykończenie górnej krawędzi, które może tworzyć prostą, falistą lub zębatą linię ogrodzenia.

Beton sam w sobie jest szary a jego kolor bywa niejednolity. Aby uzyskać lepszy kolor zdarza się, że producenci dodają pigment do masy betonowej, inni jednak uważają, że lepszy efekt daje pomalowanie ogrodzenia betonowego. Należy do tego używać specjalistycznych farb do betonu, a uprzednio zagruntować by beton niepotrzebnie nie wyciągał wody.

Wielkość i montaż ogrodzenia betonowego.

Najpopularniejsza wysokość ogrodzeń betonowych to od ok. 150 do 200 m, choć zdarzają się producenci, który wytwarzają ogrodzenia do 3,5 albo do 1,0 m. Szerokość przęsła to zwykle 2,0 m. Montuje się je dość szybko i sprawnie, choć warto zamówić takie ogrodzenie od razu z montażem, ze względu na jego ciężar. Wytyczenie linii powinno być zrobione przez geodetę, by nie wkroczyć na działkę sąsiada. Słupy i przęsła powinny być osadzone na fundamencie o głębokości od 60,0 do 80,0 cm, w zależności od jakości gruntu oraz wysokości ogrodzenia. Ogrodzenia betonowe to dobry sposób na taki, szybko postawiony płot wokół posesji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas