Materiał Partnera Taras z płyt betonowych – dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Taras z płyt betonowych – dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Betonowe płyty chodnikowe są świetną alternatywą dla popularnej kostki brukowej. Można nimi wykładać piesze ciągi komunikacyjne, tworzyć atrakcyjną nawierzchnię wokół domu oraz zbudować z nich taras.  Za zastosowaniem płyt tarasowych przemawia duża ilość wzorów i bogata kolorystyka. Czym kierować się przy wyborze tego materiału? Jakie są właściwości płyt tarasowych z betonu?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie płyt tarasowych?

Zdecydowana większość z nas pragnie, by teren wokół domu, w którym mieszkamy, prezentował się atrakcyjnie. Harmonijny styl posesji uzyskamy, stosując do jej aranżacji te same lub zbliżone wyglądem materiały budowlane. Jeśli zdecydujemy się zrobić podjazd i chodniki z płyt betonowych, warto zadbać, by z tego samego budulca powstał także taras. Wygląd płyt tarasowych powinien być dopasowany do elewacji budynku i innych materiałów wykończeniowych, które zostały użyte podczas prac budowlanych. W ofercie firmy Parbet znajdziemy mnóstwo propozycji wysokiej jakości płyt chodnikowych w dobrej cenie.

Zalety płyt tarasowych wykonanych z betonu

Płyty betonowe cechują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. W technologii produkcji betonu stosuje się substancje, które zwiększają jego wytrzymałość na zarysowania, pękanie czy kruszenie. Nie musimy obawiać się również o to, że płyty tarasowe ulegną uszkodzeniu na skutek niekorzystnych warunków atmosferycznych.

 Nie zaszkodzi im mróz, deszcz ani promieniowanie słoneczne. Płyty betonowe charakteryzuje mała nasiąkliwość. Dzięki naturalnej strukturze powierzchni wykazują też właściwości antypoślizgowe, co zwiększa bezpieczeństwo użytkowania tarasu. Wybierając płyty na taras, zwróćmy uwagę na ich twardość. Ta mierzona jest w skali Mohsa, a zalecana wartość to 6-8 stopni. Zyskujemy wówczas pewność, że zakupiony towar posłuży nam na długie lata.

Kształt i faktura płyt tarasowych

Największym zainteresowaniem klientów cieszą się płyty tarasowe w kształcie kwadratu, prostokąta i trapezu. Umożliwiają one utworzenie nawierzchni na każdym podłożu. Osoby, którym zależy też na dekoracyjnej funkcji tarasu, mogą zdecydować się na ułożenie wzorów z płyt betonowych – rozet, półkul lub innych kompozycji. Warto wspomnieć o tym, że materiał ten może mieć bardzo różnorodną fakturę. W sklepach znajdziemy płyty tarasowe, które imitują drewno, cegłę, kamień, a nawet ceramikę. Wierzch płyty może być posypany ozdobnym kruszywem, co nada jej interesującego charakteru. Liczba możliwości wykończenia tarasu jest w zasadzie nieograniczona.

Opracowanie:

Parbet Łukasz Arasimowicz

Danówek 16

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas