Materiał Partnera Ogrodzenia ażurowe w budownictwie

Ogrodzenia ażurowe w budownictwie

Ogrodzenie budowy jest konieczne z wielu względów, dlatego warto zadbać o to, by było ono wykonane stabilnie i solidnie. Doskonałym rozwiązaniem jest ogrodzenie ażurowe, jedno z najczęściej stosowanych ogrodzeń w kontekście profesjonalnego tymczasowego wydzielenia przestrzeni. Czym się ono wyróżnia i jakie są zalety jego montażu wokół placu budowy? Przeczytaj dalszą część artykułu.

Łatwość i szybkość montażu

Ogrodzenia ażurowe są przez budowlańców bardzo cenione.  To bardzo odporne na wszelkie warunki atmosferyczne ocynkowane przęsła z rur. W ich środku montuje się siatkę, która stanowi skuteczną ochronę przed dostaniem się na teren danego obiektu osób niepowołanych lub większych przedmiotów. To bardzo istotne zwłaszcza w wypadku placu budowy – pozostawione na nim materiały są kosztowne i nie można sobie pozwolić na ich utratę, np. z powodu niedostatecznego zabezpieczenia. Sporą zaletą ogrodzeń ażurowych jest prostota ich montażu. Te znajdujące się w ofercie firmy Innowall, charakteryzują się świetnymi parametrami, w tym właśnie łatwością instalacji. Polega ona na osadzeniu ogrodzenia na stopach betonowych, które zapewniają wysoką stabilność nawet podczas trudnych warunków pogodowych, np. mocnego wiatru. Ponadto poszczególne elementy łączy się ze sobą mocnymi klamrami, co dodatkowo zabezpiecza całą konstrukcję. Dzięki temu budowlane ogrodzenie ażurowe jest niezwykle wytrzymałe i solidne, a jego montaż nie zabiera dużo czasu, jest bardzo prosty.

Wysoka wytrzymałość

Przęsło ażurowe charakteryzuje przede wszystkim wysoka odporność na różnego rodzaju czynniki. Z racji tego, że na placach budowy tymczasowe ściany występują w charakterze ogrodzenia zewnętrznego, muszą być niepodatne na zmienną pogodę. Wilgotność doprowadzająca do korozji to żadne zagrożenie dla najlepszych ogrodzeń ażurowych. Bardzo rzadko ulegają one uszkodzeniom mechanicznym. Z tego właśnie powodu tak dobrze sprawdzają się na terenach budowy. Do tego są bardzo stabilne – pozostają na swoim miejscu dzięki ustabilizowaniu w stopach betonowych.

Okazuje się więc, że budowlane ogrodzenia ażurowe są jednym z lepszych sposobów na okresowe wydzielenie przestrzeni na terenach budów. To bardzo dobry wybór w kontekście zabezpieczenia placu budowy. Należy pamiętać, że jest ono obowiązkowe – regulują to postanowienia prawa budowlanego.

Podziel się