Materiał Partnera Czym charakteryzuje się koparkoładowarka, jaka jest jej rola na placu budowy?

Czym charakteryzuje się koparkoładowarka, jaka jest jej rola na placu budowy?

Koparkoładowarka, to jedna z kilku niezastąpionych maszyn, wykorzystywanych głównie na placach budowy. Jej zadaniem jest urabianie gruntu, ponadto, jak sama nazwa wskazuje, łączy w sobie dwie funkcje - kopanie i ładowanie. Koparkoładowarka to maszyna budowlana, ale stosuje się ją też w górnictwie oraz w transporcie. Co jeszcze warto wiedzieć o tym urządzeniu? Czy warto w nie zainwestować, czy może lepiej wypożyczyć

Co koparkoładowarka robi na budowie?

Przede wszystkim służy do wyrównania terenu, a więc jest jedną z pierwszych maszyn, jakie pojawią się na terenie budowy. Ponadto urządzenie to jest niezastąpione do prac porządkowych koniecznych w trakcie prac budowlanych. Na bardzo dużych terenach budowlanych (na przykład na terenie budowy dużego osiedla) tych maszyn może się przydać kilka.

Zaletą koparkoładowarki jest fakt, że to bardzo uniwersalna maszyna. Może być koparką, ładowarką, a także wykonywać inne czynności. Możemy ją wyposażyć w dowolny osprzęt w zależności od potrzeby. Między innymi w wielofunkcyjną łyżkę wyposażoną w widły lub ostrza, może to być również łyżka do skarpowania lub widły paletowe (sprawdzą się przy przenoszeniu ciężkich materiałów).Jak zbudowana jest koparkoładowarka i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Jest to urządzenia składające się z trzech elementów: podwozia, nadwozia oraz układu roboczego. Podwozie może być gąsienicowe lub kołowe - jednak rodzaj podwozia nie ma większego znaczenia przy wyborze koparkoładowarki. Inwestor, który chce wypożyczyć maszynę, powinien raczej zwrócić uwagą na masę i moc maszyny, sterowanie, spalanie (oczywiście im niższe, tym lepiej), zasięg kopania, różnorodność narzędzi roboczych. Wysokiej jakości urządzenia oferuje firma Suleyman, która od lat wspiera prace budowlane za pomocą swoich maszyn. I tak na przykład koparkoładowarki, które oferuje, są wyposażone w bogaty osprzęt, jak: widły do przenoszenia palet, haki do podczepienia zawiesi, zawiesie do układania płyt Yomb, łyżkę skarpową oraz łyżkę 40 i 60 cm.

Wynajem koparkoładowarki - zalety

Koparkoładowarka musi mieć operatora - człowieka z uprawnieniami do operowania nią. Stanowią o tym odpowiednie przepisy budowlane. W związku z tym inwestorzy chętnie korzystają z możliwości wypożyczenia koparkoładowarki, jako że w ramach tej usługi dostają zarówno sprzęt, jak i operatora. Ponadto nie muszą martwić się o konserwację czy przechowywanie tego rodzaju sprzętu - odpowiedzialność ta spoczywa na barkach firmy oferującej wynajem maszyn budowlanych.

Opracowanie:

Suleyman Sławomira Grabias

Skowarcz , Piaskowa 38

Podziel się