Artykuł sponsorowany Od zera do stanu surowego zamkniętego – zrealizuj inwestycję budowlaną z firmą Bartosz Knyszyński Usługi Ogólnobudowlane

Od zera do stanu surowego zamkniętego – zrealizuj inwestycję budowlaną z firmą Bartosz Knyszyński Usługi Ogólnobudowlane

Budowę domu jednorodzinnego można zamknąć w trzech podstawowych etapach: prace stanu zerowego, surowego otwartego i surowego zamkniętego. Każdy z nich wymaga dużych umiejętności, wiedzy, ale i doświadczenia. Współpracując z firmą Bartosz Knyszyński Usługi Ogólnobudowlane można mieć pewność, że fundamenty i ściany będą solidne, dach bezpieczny, a komin szczelny. 

Zakres prac w budynku w stanie zerowym i surowym otwartym 

Każda inwestycja związana z budową domu jednorodzinnego rozpoczyna się od wybetonowania ław fundamentowych i murowania ścian fundamentowych. Niezwykle ważne jest, by wykonująca te roboty ekipa budowlana nie zapomniała o konieczności zaizolowania poziomego i pionowego fundamentów przeciw wilgoci oraz ścian termicznie. Firma Bartosz Knyszyński Usługi Ogólnobudowlane dzięki wiedzy i doświadczeniu zatrudnionych inżynierów zapewnia odpowiedni poziom zabezpieczeń, który zapobiega wykwitom pleśni i nadmiernym ubytkom ciepła z budynku na etapie jego użytkowania.

Przedsiębiorstwo to rozprowadza również w sposób bezpieczny wszelkie instalacje wskazane w projekcie budowlanym. Gdy wykonane zostaną wszystkie zadania z tzw. etapu zerowego, fachowcy przystępują do robót dążących do zrealizowania etapu surowego otwartego. Wykonują wówczas m.in.:

  • stawianie ścian nośnych i działowych,
  • wykonane stropu,
  • montaż więźby dachowej,
  • ułożenie dachówek na dachu,
  • wznoszenie i wykończenie komina. 
Etap prac stanu surowego otwartego jest kluczowy dla bezpieczeństwa mieszkania w domu jednorodzinnym. Ściany i strop nie powinny pękać, wilgoć nie powinna osadzać się na ścianach, doprowadzając do wykwitów pleśni, a z dachu nie powinny odpadać dachówki – zaznacza inżynier z firmy Bartosz Knyszyński Usługi Ogólnobudowlane.  

Czego spodziewać się na etapie stanu surowego zamkniętego? 

Zakres prac etapu stanu surowego zamkniętego to wisienka na torcie podczas budowania domu jednorodzinnego. Choć nie wykonuje się tu  skomplikowanych prac, to jednak od ich jakości zależy komfort mieszkania w budynku.

W tym czasie pracownicy firmy  Bartosz Knyszyński Usługi Ogólnobudowlane montują okna we wcześniej otynkowanych otworach. Niezwykle ważne jest dopasowanie wybranych ram okiennych i wykonanie solidnej izolacji. Źle osadzone będą się z trudem otwierać, a drobne szczeliny pozwolą przenikać do wnętrza chłodnemu powietrzu. Na etapie surowym zamkniętym wstawia się również drzwi zewnętrzne oraz bramę garażową, jeśli taka była przewidziana w projekcie budowlanym. Wraz z zamknięciem drzwi i oddaniem budynku do użytku, właściciel domu może rozpocząć jego wykańczanie wewnątrz, by wkrótce potem się wprowadzić.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas