Artykuł sponsorowany Ocieplanie budynku metodą wdmuchiwania – poznaj korzyści! Sowa G2

Ocieplanie budynku metodą wdmuchiwania – poznaj korzyści! Sowa G2

Wśród materiałów i sposobów wykorzystywanych w ocieplaniu budynków zdecydowanie najpopularniejsza jest metoda wdmuchiwania! Nie tylko jest to rozwiązanie ekologiczne, które skutecznie zmniejsza zanieczyszczenie środowiska, ale ma również sporo innych zalet! Z naszego artykułu dowiesz się, jak przebiega proces ocieplania wełną celulozową oraz jakie przyniesie korzyści!

Na czym polega ocieplanie metodą wdmuchiwania?

Na początku warto zaznaczyć, że do ocieplenia budynku metodą wdmuchiwania niezbędny jest specjalistyczny agregat nadmuchowy. To właśnie w takie urządzenie zaopatrzyła się firma Sowa G2 z Krościenka nad Dunajcem, a dodatkowo oferuje jego wynajem na życzenie klienta!

Metoda wdmuchiwania jest ceniona na całym świecie, gdyż, jako jeden z niewielu sposobów ocieplenia zapewnia skuteczną izolację termiczną! Jak to możliwe? Wspomniany agregat wyposażony jest w rurę, którą wprowadza się w wybrane miejsca na poddaszu, stropie lub w ścianach. W ten sposób możliwe jest skuteczne wypełnienie przestrzeni wełną celulozową cenioną przede wszystkim za doskonałą przyczepność do konstrukcji budynku! Z pomocą wysokiej jakości agregatu skutecznie wypełniona zostanie każda szczelina, co znacznie wpłynie na stopień izolacji cieplnej i komfort użytkowania danego lokalu. Decydując się na ocieplenie styropianem lub wełną mineralną uzyskasz znacznie niższą termoizolacyjność.

Zalety ocieplania wełną celulozową – metoda wdmuchiwania

Jedną z ważniejszych zalet wełny celulozowej jest ekologia. Idealnie nada się więc dla osób żyjących w zgodzie z naturą. Jest to materiał stworzony dzięki recyklingowi makulatury, a jego impregnacja preparatami solnymi pozwala uzyskać doskonałe właściwości ognioodporne!  Granulat, jakim jest wełna celulozowa, znajduje zastosowanie nie tylko w nowo wybudowanych domach, ale także:

  • w obiektach przemysłowych,

  • na poddaszu,

  • na ściankach kolankowych i stropodachu.

Istnieje także możliwość docieplenia już użytkowanych obiektów! Nie można również zapomnieć o stosunkowo niskich kosztach i szybkiemu wykonaniu. W porównaniu do innych sposobów ocieplanie metodą wdmuchiwania daje lepsze efekty w połączeniu z niską ceną – czy może być coś lepszego? Oczywiście, że nie! Po wykonaniu ocieplenia szybko zauważysz korzyści w postaci niższych rachunków za ogrzewanie, lepszą wentylacją powietrza i ochronę przed nadmierną wilgocią we wnętrzu budynku.

Komu powierzyć prace związane z ocieplaniem budynku?

Firma Sowa G2 specjalizuje się w szerokim zakresie usług związanych z izolacją termiczną i termoizolacjami, oferując swoim klientom kompleksowe rozwiązania w zakresie ocieplania budynków, poddaszy, dachów oraz stropów. Wśród stosowanych przez firmę technologii izolacyjnych znajduje się izolacja celulozą metodą wdmuchiwania, a także izolacja pianą PUR. Firma Sowa G2 świadczy usługi związane z izolacjami fundamentów oraz docieplaniem budynków gospodarczych, wykorzystując przy tym innowacyjne metody. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i fachowej wiedzy, firma gwarantuje wysoką jakość wykonanych prac oraz dbałość o środowisko poprzez stosowanie materiałów przyjaznych dla otoczenia.

Opracowanie:

Sowa G2 Grzegorz Sowa

Krościenko nad Dunajcem , św. Kingi 106

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas