Materiał Partnera Gdzie można zastosować izolację pianką PUR?

Gdzie można zastosować izolację pianką PUR?

Przygotowanie trwałej izolacji termicznej to zawsze spory dylemat dla inwestora. Musi on bowiem wybierać pomiędzy dostępnymi materiałami, które są następnie w odpowiedni sposób aplikowane w wybranych miejscach budynku. Jedną z coraz popularniejszych metod jest izolacja natryskowa pianką PUR. Warto wiedzieć, gdzie dokładnie zastosować można taki właśnie materiał.

Docieplenie dachu

Do najważniejszych elementów konstrukcyjnych wymagających docieplenia zalicza się przede wszystkim dach. To właśnie jego szczelność i przygotowana izolacja pozwalają na ograniczenie zapotrzebowania na energię cieplną wymaganą do stworzenia komfortowych warunków w pomieszczeniach. Z tego względu stosowane są różne metody zabezpieczenia przed utratą ciepła, spośród których coraz większym zainteresowaniem cieszy się pianka PUR. Izolacja natryskowa przy docieplaniu poddasza sprawdzi się doskonale z wielu względów.

Przede wszystkim zapewnia dotarcie do najtrudniejszych szczelin, co pozwala wypełnić dach skrupulatnie i wyeliminować powstawanie tzw. mostków termicznych. Izolacja natryskowa pianką PUR wykonywana m.in. przez firmę Damex Center to również doskonała metoda na uzyskanie dobrych właściwości w zakresie ochrony przed nadmiernym hałasem na poddaszu. Pod względem izolacyjności akustycznej pianka daje zaskakująco dobre rezultaty, dlatego świetnie sprawdzi się właśnie w szczytowym punkcie budynku. Można ją jednak z powodzeniem wykorzystywać także do izolowania innych elementów konstrukcyjnych – jakich?

Izolacja pianką ścian i stropów

Zastosowanie pianki PUR nie ogranicza się jedynie do stworzenia wydajnej i wytrzymałej izolacji poddasza. Można bowiem wykorzystać ten materiał do zabezpieczenia przed utratą ciepła ścian oraz stropów. W obu przypadkach nie tylko właściwości pod kątem izolacyjności termicznej są bardzo istotne, ale też uzyskiwane parametry w zakresie ograniczenia hałasu z zewnątrz. Dzieje się tak dzięki absorpcji fal akustycznych oraz niezwykle precyzyjnej aplikacji metodą hydrodynamiczną.

Pianka PUR sprawdza się zatem przy izolacji poddasza, ścian i stropów. To doskonała metoda do termoizolacji domów, ale również wielu innych obiektów użytkowych. Stworzenie kompleksowej izolacji budynku pianką PUR jest metodą zyskującą na popularności, która dalej charakteryzować będzie się sporą wytrzymałością i tym samym żywotnością. Warto przemyśleć takie właśnie rozwiązanie w zakresie docieplania obiektu, jednak należy pamiętać, że poprawne wykonanie izolacji natryskowej pianką poliuretanową to zadanie wyłącznie dla doświadczonych fachowców. Wykonane przez nich prace zagwarantują doskonała izolację termiczną i akustyczną.

Podziel się