Materiał Partnera O fotowoltaice z firmą Zuh Spec

O fotowoltaice z firmą Zuh Spec

Panele fotowoltaiczne to odpowiedź na potrzeby właścicieli domów jednorodzinnych, budynków mieszkalnych i przemysłowych, którzy poszukują alternatywnego źródła ciepła, będącego jednocześnie sposobem na generację oszczędności i odcięcie się od stale rosnących kwot na rachunkach. Instalacje PV mają wiele zalet, a kwestie ekologiczne są tylko kroplą w morzu atutów. Jakie jeszcze parametry są mocną stroną fotowoltaiki? Czy to rozwiązanie nadal się opłaca?

Zalety montażu paneli fotowoltaicznych

Wiemy już, że produkcja własnej energii przy pomocy paneli fotowoltaicznych jest znaczącym gestem w stronę środowiska naturalnego. A jakie korzyści płyną z instalacji tego ekologicznego systemu dla osoby, która się na nią zdecyduje? W pierwszej kolejności warto wytoczyć ciężkie działa w postaci argumentu finansowego – montaż fotowoltaiki to źródło darmowego prądu, które, choć z początku wiąże się z i tak stosunkowo niewielką inwestycją, to szybko staje się sposobem na oszczędności, jednocześnie nie generując kosztów związanych eksploatacją.

A skoro o eksploatacji już mowa, to instalacja PV wyróżnia się również długowiecznością sięgającą nawet 30 lat! Na prowadzenie wysuwa się w tym miejscu także kwestia wygody. To system całkowicie bezobsługowy, nad którym „opieka” ogranicza się jedynie do sterowania temperaturą. Nie sposób nie zauważyć również plusów w samym procesie montażu, który jest naprawdę różnorodny. Panele fotowoltaiczne można umieścić zarówno na dachu domu czy budynku gospodarczego, jak i bezpośrednio na gruncie.

Mimo tego, że fotowoltaika ma wiele zalet i praktycznie żadnych wad, wiele osób zastanawia się, czy jest to rozwiązanie opłacalne.

Czy montaż fotowoltaiki nadal się opłaca?

Dylematy związane z opłacalnością montażu paneli fotowoltaicznych zazwyczaj oscylują wokół kwestii finansowych. Pomijając niezależność od stale rosnących cen za prąd, kolejnym argumentem przemawiającym za instalacją PV jest wsparcie ze strony miast, gmin i rządu. Każdy, kto zdecyduje się na te alternatywne źródło energii, może liczyć na wsparcie finansowe w postaci dotacji, których sumy sięgają nawet kilku tysięcy złotych.

Aby móc cieszyć się ekologicznym zasilaniem gospodarstwa domowego, warto zdać się na doświadczenie Zakładu usługowo-hydrauliczny Spec Łukasz Malinowski, który zajmuje się dystrybucją, instalacją i serwisem fotowoltaiki. Zakup paneli fotowoltaicznych można także odpisać od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej.

Tanie w montażu, komfortowe w użytkowaniu, solidne, bezpieczne, ekologiczne – czy ktoś jeszcze ma wątpliwości co do tego, czy instalacja PV się opłaca?

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas