Materiał Partnera O czym warto pamiętać remontując salon?

O czym warto pamiętać remontując salon?

Nie zważając na to, czy chodzi o dom jednorodzinny, czy o mieszkanie w bloku, salon jest tym pomieszczeniem, którym zawsze lubimy się pochwalić. To właśnie dlatego tak wiele uwagi poświęca się jego odpowiedniemu wystrojowi. Choć o wyglądzie całości oczywiście decydują detale, nie można zapominać także o sprawach najbardziej podstawowych. Na jakie czynniki trzeba zwrócić uwagę i o jakich elementach warto pamiętać podczas remontu salonu?

Salon – podłogi i ściany

Salon powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Choć nie wyda się to oczywiste na pierwszy rzut oka, w ogromnej mirze decyduje o tym właśnie typ wykończenia posadzki. Zdecydowanie warto postawić na rozwiązanie, które od lat cieszy się zainteresowaniem ze strony inwestorów. Mowa tu oczywiście o panelach podłogowych, które jak żaden inny materiał niosą ze sobą idealny stosunek ceny do jakości. Panele cechują się doskonałą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i świetnie sprawdzają się w pomieszczeniach dziennych, w których nie panuje okresowo lub stale podniesiona wilgotność. Dzięki zastosowaniu technologii pióra i wpustu ich montaż jest bardzo prosty.

Remontując podłogę, nie wolno zapominać także o odświeżeniu największych powierzchni, czyli ścian. Aby nadać im jak najświeższego wyglądu, warto zainwestować w wysokiej jakości farby ceramiczne, cechujące się odpornością na zabrudzenia oraz doskonałym kryciem. Co jeszcze decyduje o ostatecznym wyglądzie salonu?

Salon a kwestia stolarki otworowej

Salon od reszty pomieszczeń powinny odgradzać przede wszystkim solidne drzwi. Najlepiej wykonane z drewna naturalnego w technologii termoizolacyjnej. Takie rozwiązanie zapewni właścicielom mieszkania nie tylko szeroko rozumianą intymność, ale także doskonały środek ku temu, aby pozwolić sobie na znaczne oszczędności za zużycie energii cieplnej. To samo dotyczy zresztą stolarki okiennej, której wygląd może zadecydować o ostatecznym wrażeniu estetycznym. Montaż stolarki otworowej to odpowiedzialne zadanie, które powierzyć trzeba najbardziej doświadczonym fachowcom, do których zdecydowanie zalicza się firma prowadzona przez Piotra Wachowskiego.

Najlepsze ekipy remontowe zapewniają kompleksową realizację prac, dlatego nie trzeba przejmować się koniecznością każdorazowego zatrudniania wykonawców do wykonania poszczególnych robót. Estetyka salonu zależy od wielu czynników. Choć różnimy się gustem i dla każdego z nas zupełnie inne rzeczy postrzegane będą jako ładne, to nie można zapominać o tym, iż jakość wykonania jest wartością samą w sobie.

Opracowanie:

Podziel się