Materiał Partnera O czym należy pamiętać, wybierając klimatyzację do mieszkania?

O czym należy pamiętać, wybierając klimatyzację do mieszkania?

Klimatyzacja domowa zapewnia komfort przebywania w pomieszczeniach, dzięki odpowiedniemu dostosowaniu parametrów powietrza. Do niedawna zakup takiego urządzenia był luksusem, na który mogli sobie pozwolić nieliczni. Dziś to niemal standardowe wyposażenie w domu, dostępne dla większości. Podpowiadamy, czym się kierować i na co uważać podczas wyboru klimatyzatora do domu. 

Dostosowanie rodzaju i mocy klimatyzacji 

Dobór urządzenia stanowi pierwszy i najważniejszy etap zakupu klimatyzacji domowej. Aby klimatyzacja działała efektywnie, należy dostosować jej rodzaj oraz moc. Przede wszystkim trzeba się zastanowić, ile pomieszczeń w mieszkaniu chcemy chłodzić. Od tego bowiem zależy liczba jednostek wewnętrznych instalacji (klimatyzacji split lub multisplit). Kolejną kwestią jest zapotrzebowanie na chłodzenie, czyli dobór wydajności urządzenia. Obliczeń dokonuje się na podstawie powierzchni lub kubatury, ale trzeba też wziąć pod uwagę inne czynniki. Zaleca się np. uwzględnić lokalizację względem stron świata i wielkość okien. Aby w sposób optymalny dobrać typ i model klimatyzatora, warto skorzystać z pomocy fachowców. 

Klimatyzatory z funkcją grzania 

Klimatyzatory kojarzone są głównie z chłodzeniem; i nic dziwnego, w końcu jest to ich najważniejsze przeznaczenie. Ale nie wszyscy wiedzą, że nowoczesne sprzęty mają również funkcję grzania. Opcja dogrzewania pomieszczeń przydaje się szczególnie wczesną jesienią oraz wiosną, czyli w okresach przejściowych, gdy zwykle nie opłaca się uruchamiać instalacji grzewczych. Oprócz tego, możliwość ogrzewania za pomocą klimatyzatora sprawdzi się szczególnie obecnie, w obliczu podwyżek cen paliw kopalnych i znacznego ograniczenia dostępu do nich. Szeroki wybór klimatyzatorów z możliwością grzania, a także ich montaż oferuje firma klimatyzacyjna SPLIT SYSTEM

Regularne serwisowanie urządzenia

Aby zapewnić niezawodność i skuteczność klimatyzatora, należy dbać o jego regularne serwisowanie. Jak podpowiadają specjaliści, profesjonalny przegląd klimatyzacji zaleca się powtarzać dwa razy w roku – najlepiej przed i po sezonie letnim. To ważne głównie ze względu na uniknięcie poważniejszych usterek i utrzymywanie wysokiej wydajności. Ale to nie wszystko. Brak udokumentowanego serwisu może też skutkować odmową gwarancji ze strony producenta. Niektóre czynności, takie jak wymiana filtrów, można wykonać samodzielnie. Jednak sprawdzenie szczelności układu czy napełnienie czynnikiem chłodniczym to już zadanie dla fachowców. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas