Artykuł sponsorowany Nowoczesne kabiny prysznicowe – ekologicznie i wygodnie

Nowoczesne kabiny prysznicowe – ekologicznie i wygodnie

Nie w każdej łazience dysponujemy przestrzenią, która pozwala na zamontowanie wanny. Jednak nawet wtedy gdy łazienka jest obszerna, inwestorzy coraz częściej decydują się na kabiny prysznicowe, które mają nowoczesny wygląd, są eleganckie, a przy tym w dłuższym okresie czasu gwarantują znaczące oszczędności w zużyciu wody. Jakie produkty są w tym zakresie dostępne na rynku i na co zwrócić uwagę przy zakupie nowoczesnej kabiny prysznicowej?

Wybór kabiny prysznicowej – co trzeba wziąć pod uwagę?

Zakup prysznica uzależniony jest oczywiście nie tylko od naszych preferencji, ale przede wszystkim od możliwości jakie oferuje nam wnętrze. W przypadku bardzo małych pomieszczeń, jedyną opcją będą kabiny narożne, pozwalające na zaoszczędzenie miejsca, bez rezygnowania z wygody użytkowania.

Nowoczesne kabiny prysznicowe bez brodzika

Synonimem współczesnego designu jest prostota opierająca się na ograniczaniu zbędnych części wyposażenia, a dla wielu osób takim elementem był brodzik. Fachowcy znaleźli jednak na to rozwiązanie, a wszystko dzięki systemom pozwalającym na odprowadzanie wody z posadzki. Jak przyznaje Wojciech Grzech z przedsiębiorstwa Instal-Bud zajmującego się białym montażem oraz zaopatrywaniem łazienek i kuchni w ceramikę, stosowane są wówczas odpływy podłogowe liniowe, łukowe albo punktowe. Takie rozwiązanie jest nie tylko estetyczne, ale okazuje się, że także bardzo praktyczne, mamy bowiem możliwość łatwego czyszczenia powierzchni gdyż nie ma zbędnych szczelin, do których dostaje się brud.

Kabiny prysznicowe bez drzwi

Kolejną nowoczesną i bardzo minimalistyczną opcją jest montowanie kabiny prysznicowej pozbawionej drzwi, wówczas prysznic jest oddzielany od wnętrza zaledwie taflą szkła. Montaż urządzenia sanitarnego jakim jest prysznic właśnie w tym stylu, jest możliwy zazwyczaj w przypadku dużych łazienek w których odpryskująca woda nie będzie trafiała choćby na meble, które mogłyby w ten sposób nabierać wilgoci i z czasem ulegać niszczeniu.  

Nowoczesne kabiny prysznicowe, takie jak te pozbawione brodzika czy drzwi, są coraz częściej wybierane przez inwestorów urządzających swoje łazienki. Powodem jest zarówno elegancki i unikatowy wygląd pomieszczenia, ale często także względy praktyczne. Aby jednak takie rozwiązania odpowiednio spełniały swe funkcje, muszą być instalowane przez specjalistów w zakresie montażu urządzeń sanitarnych, którzy zadbają o ich prawidłowe wbudowanie w przestrzeń łazienkową.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas