Materiał Partnera Najważniejsze cechy i zalety klimatyzatora typu split

Najważniejsze cechy i zalety klimatyzatora typu split

Zastanawiasz się, jaki klimatyzator będzie najlepszym rozwiązaniem do Twojego domu jednorodzinnego? Jednym z najpopularniejszych i bardzo chwalonych przez wielu klientów jest ten typu split. Z tego artykułu dowiesz się, dlaczego tak jest. Poznasz jego główne cechy, a także zalety. Przekonasz się, jakie są jego rodzaje i możliwości. Zapraszamy do czytania!

Klimatyzator typu split - budowa

Zacznijmy jednak od tego, że klimatyzator ten jest najpopularniejszym wyborem wśród klientów. Montuje się go najczęściej w pomieszczeniach domów jednorodzinnych. Zanim poznasz jego zalety, dowiedz się jak jest zbudowany i co wpływa na jego popularność.

Jest to takie dwa w jednym, bowiem w jednej obudowie umieszczono jego dwie części. Pierwsza jednostka jest wewnętrzna, zwana także parowaczem, albo parownikiem. Druga z kolei to zewnętrzna, inaczej skraplacz. Obydwie znajdują się w jednej obudowie, co przekłada się na niewielkie wymiary i konieczność zagospodarowania niewielkiej ilości miejsca w pomieszczeniu. Tak przedstawia się podstawowa budowa klimatyzatora typu split. Dlaczego jest tak chętnie wybierany?

Wiąże się to przede wszystkim z jego niewielką konstrukcją, która nie ingeruje mocno w wykończenie i styl, w jakim stworzono dane pomieszczenie. Nie jest to jednak jedyna pozytywna cecha klimatyzatora split. Warto zaznaczyć, że mimo małych wymiarów oferuje naprawdę sporą wydajność. Bez problemu schłodzi nawet sporych rozmiarów pomieszczenie w upalne dni. Kolejna zaleta? Stosunkowo cicha praca, szczególnie biorąc pod uwagę inne rodzaje tego typu urządzeń, takich jak te kasetowe, czy kanałowe, które wymagają dodatkowo między innymi podwieszanego sufitu do montażu klimatyzacji. Z kolei montaż klimatyzatorów typu split nie będzie tak skomplikowany.

Na rynku dostępne są dwa rodzaje tego typu urządzeń. Pierwszym z nich są klimatyzatory split naścienne. Jak możesz się domyślać, jednostka wewnętrzna jest tutaj umieszczona na ścianie w odległości +/- 25 centymetrów od sufitu. Drugim rodzajem są klimatyzatory split przypodłogowe. Często także nazywane przypodłogowo-sufitowymi. Parownik przypomina w tych produkcjach grzejnik, ten rodzaj może być umieszczony na podłodze, co ma swoje zalety! Co więcej, może zostać zamontowany również na suficie.

Montaż klimatyzatorów typu split - komu zlecić to zadanie?

Jak możesz się domyślać, nawet klimatyzatory typu split, które wydają się być urządzeniami prostymi w budowie, wymagają wiedzy i specjalistycznych umiejętności w trakcie ich montażu. Samodzielnie nie powinieneś tego robić, zleć to raczej profesjonalistom. Nie wiesz, komu? Doskonałym wyborem będzie firma Sebastian Naszewski Klimatyzacja. Wiele lat na rynku, świetne rekomendacje klientów, wiele usług do wyboru, a przy tym profesjonalny montaż i naprawa klimatyzatorów opisywanego i innego rodzaju!

Opracowanie:

Sebastian Naszewski Klimatyzacja

Okuniew , Parkowa 11

Podziel się