Artykuł sponsorowany Najczęstsze błędy popełniane przy montażu instalacji elektrycznej

Najczęstsze błędy popełniane przy montażu instalacji elektrycznej

Instalacja elektryczna powinna być odpowiednio przemyślana, gdyż przy nieodpowiednim rozmieszczeniu jej poszczególnych elementów lub za małej ilości obwodów, okaże się niefunkcjonalna, a w skrajnych przypadkach będzie wymagać uciążliwych i kosztownych napraw. Jakich błędów należy więc ustrzegać się przy montażu instalacji elektrycznej? Sprawdź z nami!

Błędne poprowadzenie przewodów

Prawidłowo poprowadzone przewody powinny być ułożone w kierunkach pionowym i poziomym, dzięki czemu unikniemy np. ich uszkodzenia podczas wykonywania wierceń w ścianie. Drugim elementem prawidłowego układania jest zachowanie ich pewnej odległości od podłogi, sufitu, okien i drzwi, o czym niestety sporadycznie zapominają początkujący elektrycy, których praca może wymagać poprawek.

Zbyt mała ilość gniazd

Często zdarza się, że w przypadku nowych domów została zamontowana zbyt mała ilość gniazd, co po pewnym czasie staje się niewygodne i niepraktyczne. Jest to szczególnie uciążliwe w przypadku pomieszczeń, w których regularnie i intensywnie korzystamy z wielu sprzętów, np. w kuchni. Potrzebujemy w niej sporej liczby gniazd na przyrządy wymagającego stałego przyłączenia, a także na te wykorzystywane bardziej sporadycznie. Jak słusznie zauważa Robert Bartoszcze z przedsiębiorstwa E.L.I.S. zajmującego się montażem instalacji elektrycznych, doświadczony i kompetentny elektryk wie, że zdecydowanie lepszy jest niewielki nadmiar kontaktów, aniżeli ich niedobór.

Zastosowanie nieestetycznych gniazd i łączników

Najbardziej zewnętrzną częścią instalacji elektrycznej są oczywiście gniazda. Choć stanowią one zaledwie niewielki element wystroju wnętrza, to mogą niestety w sposób widoczny kolidować ze stylistyką, a tym samym zaburzać ostateczny efekt wizualny pomieszczeń. Aby tego uniknąć, dobrze mieć przynajmniej ogólny zarys tego, jak ostatecznie ma się prezentować dane wnętrze, a także warto stosować produkty z danej linii produktowej, wyprodukowane przez jednego producenta.

Nieuważność i zastosowanie nieodpowiednich materiałów

Prace przy montażu instalacji elektrycznej muszą być wykonywane skrupulatnie i uważnie, bowiem jakiekolwiek uszkodzenie, finalnie może doprowadzić do wystąpienia poważnych w skutkach awarii. Aby się przed tym uchronić, ogromne znaczenie ma także to, z jakich materiałów będzie korzystał monter. Współcześnie nie można stosować choćby tych wykonanych stali, która z czasem doprowadziłaby do uszkodzenia przewodów instalacyjnych.

Aby uniknąć błędów poważnych w skutkach błędów podczas montażu instalacji elektrycznej, korzystajmy przede wszystkim z usług sprawdzonych elektryków, dbających o fachowość świadczonych usług.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas