Materiał Partnera
Najbardziej cenieni producenci systemów klimatyzacji

Najbardziej cenieni producenci systemów klimatyzacji

Istnieje wielu producentów urządzeń klimatyzacyjnych. Począwszy od niewielkich, lokalnych firm, po międzynarodowe korporacje znane może nawet bardziej z rozwiązań w innych dziedzinach przemysłu. W przypadku tych drugich rozpoznawalność marki idzie w parze z pewną filozofią, która zakłada nieustanne dążenie do innowacji i doskonałości. Nic więc dziwnego, że najczęściej spotkać można systemy klimatyzacyjne wytwarzane właśnie przez te największe firm na świecie.

Panasonic

Jedną z takich firm jest Panasonic. Zatrudnia ponad 300 tys. osób na całym globie, do tej pory uzyskała przeszło 95 tys. patentów, a obecnie produkuje ok. 15 tys. rozmaitych urządzeń sprzedawanych w aż 120 krajach – zwłaszcza w dziedzinie elektroniki, zarówno przemysłowej, jak i obliczonej na użytek jednostkowy. Projektowaniem i produkcją systemów klimatyzacyjnych (a także grzewczych) koncern zaczął się zajmować ponad 30 lat temu, dziś jest natomiast jednym ze światowych liderów branży zaopatrujących obiekty przemysłowe i komercyjne, budynki prywatne i użyteczności publicznej.

LG i Fujitsu

Kolejny duży gracz to LG Electronics, kojarzony z elektroniką użytkową, telefonami komórkowymi czy sprzętem AGD. Firma zatrudnia ok. 82 tys. osób w 110 oddziałach na całym świecie, a jej roczne obroty sięgają dziesiątek miliardów dolarów. Produkując klimatyzatory dla różnego typu odbiorców zaledwie od 2009 roku, coraz skuteczniej stara się dogonić konkurencję w tej dziedzinie.

Pochodząca z Japonii marka Fujitsu stawia na nowoczesne technologie, prostotę konstrukcji i elastyczność konfiguracji. Wytwarza zarówno klimatyzatory całkiem małe, jak i rozbudowane systemy VRF-Airstage, dbając przy tym, aby produkty były energooszczędne, niezawodne i funkcjonalne.

Mitsubishi i Samsung

Z uwagi na wysoką jakość sprzedawanych produktów, jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm w branży jest inna japońska korporacja, a mianowicie Mitsubishi Electric. Założona w 1921 roku, klimatyzatory rozmaitego przeznaczenia wytwarza od roku 1954. W międzyczasie uzupełniła swoją ofertę także o rekuperatory i pompy ciepła. Produkcja tej międzynarodowej firmy zlokalizowana jest w najróżniejszych krajach świata, a oddział niemiecki to europejski lider właśnie w dziedzinie technologii klimatyzacji.

Rozwiązań w tym zakresie dostarcza także Samsung. Ten kojarzony głównie z elektroniką i telefonami komórkowymi koncern oprócz m.in. rekuperatorów do domowego użytku wytwarza też klimatyzacyjne urządzenia ścienne typu split, monosplit do zabudowy, układy multisplit FJM czy rozbudowane systemy ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego DVM – jak wylicza przedstawiciel hurtowni wentylacyjnej Centrowent.

Daikin i VTS

Na koniec warto powiedzieć jeszcze o dwóch firmach, które wyspecjalizowały się przede wszystkim w urządzeniach wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i grzewczych, a mianowicie o firmie Daikin oraz o VTS Group. VTS to europejska marka, która działa od 20 lat na niemal 20 rynkach, wdrażając innowacyjne rozwiązania z zakresu klimatyzacji głównie w hotelach, obiektach handlowych oraz przemysłowych. Daikin natomiast ma w ofercie zarówno systemy wentylacji, klimatyzatory, jak i zintegrowane systemy sprawnego obiegu powietrza obejmujące całe budynki. Oprócz tego wytwarza także m.in. rekuperatory, pompy ciepła, agregaty chłodnicze i skraplające VRV. Wysoka jakość urządzeń marki Daikin została doceniona chociażby w ten sposób, że wyposażono w nie jedne z najbardziej prestiżowych budynków na świecie.

Podziel się