Artykuł sponsorowany Podstawy prawidłowego montażu klimatyzatorów. Na co Inwestor powinien zwrócić uwagę?

Podstawy prawidłowego montażu klimatyzatorów. Na co Inwestor powinien zwrócić uwagę?

Funkcjonalność budynków zależy w dużej mierze od jakości projektu architektonicznego oraz dobrego rozplanowania metrażu i położenia poszczególnych pomieszczeń. Na walory użytkowe i komfort przebywania w ich wnętrzu wpływają jednak w coraz większym stopniu także poszczególne elementy wyposażenia. Wśród systemów, bez których ciężko wyobrazić sobie nowoczesne mieszkania, domy, biura czy sklepy znajdzie się w pierwszym rzędzie klimatyzacja.

O czym warto pamiętać przy zlecaniu montażu klimatyzatora?

Możliwość osiągnięcia wewnątrz pomieszczeń komfortu termicznego jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na samopoczucie użytkowników. Unikając skutków przegrzania łatwiej uzyskać większą sprawność intelektualną podczas pracy i regenerować siły w czasie wypoczynku. Doskonałym sposobem na podniesienie standardu będzie więc montaż klimatyzatora. W Krakowie najlepiej zwrócić się w tym celu do firmy Klimatyzacja Plus, co pozwoli na uniknięcie typowych błędów oraz prawidłowe dopasowanie urządzenia do potrzeb. Kwestiami, które mają duży wpływ na efektywność schładzania wnętrza, jest dopasowanie mocy urządzenia do powierzchni pomieszczenia, a także uwzględnienie jego kształtu i położenia stałych elementów wyposażenia, jak również wzięcie pod uwagę optymalnej lokalizacji obu jednostek, zarówno wewnętrznej, którą trzeba umieścić tak, by strumień zimnego powietrza nie był kierowany bezpośrednio w miejsce, gdzie przebywa użytkownik, jak i zewnętrznej. W tym przypadku najważniejsze będzie zagwarantowanie dobrej cyrkulacji powietrza oraz unikanie bezpośredniej ekspozycji na słońce.

Jakich błędów montażowych trzeba unikać?

Decydując się na montaż klimatyzatora, trzeba pamiętać, że w systemach kanałowych do pomieszczeń dopływa ochłodzone już powietrze, jednak w popularnych klimatyzatorach typu split lub multisplit chłodzone jest powietrze, które już się w nich znajduje. Do otrzymywania powietrza dobrej jakości niezbędna więc będzie sprawna wentylacja. Warto też pamiętać o sprawnej filtracji i okresowej wymianie filtrów. Jeśli chodzi o samo urządzenie, to największe znaczenie ma zapewnienie dobrego krążenia czynnika chłodniczego oraz szczelność systemu, co wymaga rzetelnie przeprowadzonej próby ciśnieniowej. Przy zastosowaniu większych odległości między jednostkami konieczne będzie uzupełnienie ilości czynnika chłodniczego w instalacji. Nie można też zapominać o właściwym odpływie kondensatu. Fachową instalację systemów klimatyzacyjnych zapewnia firma Klimatyzacja Plus. W jej ofercie znajduje się też rekuperacja oraz montaż oczyszczaczy powietrza i pomp ciepła.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas