Artykuł sponsorowany Na czym polega technologia cięcia wodą?

Na czym polega technologia cięcia wodą?

Technologia cięcia wodą to zapoczątkowana w latach 80. metoda, za pomocą której precyzyjnie, szybko i łatwo można tworzyć dowolne kształty. Do swojego działania wykorzystuje strumień wody znajdujący się pod bardzo dużym ciśnieniem. Ta obróbka strumieniowo-ścierna znalazła swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, znacząco obniżając koszty i skracając czas procesu produkcji. Na czym dokładnie polega technologia cięcia wodą

Waterjet – czym jest?

Cięcie wodą jest popularną metodą wykorzystującą wysokie ciśnienie strumienia, idealnie sprawdzające się w roli nośnika dla właściwego materiału ściernego. W tym przypadku najczęściej wykorzystywany jest piasek. Obróbka strumieniowo-ścierna rozpoczyna się w chwili wprowadzenia wody do urządzenia. Następnie, pompa ciśnieniowa zwiększa jej nacisk, doprowadzając do osiągnięcia nawet 3800 barów. Dwie substancje łączą się w strefie zwanej wycinarką, która dodatkowo kieruje strumień we właściwym kierunku. Ostatnim etapem jest wypuszczenie go przez otwór. Cięcie wodą pozwala na osiągnięcie przez niego prędkości porównywalnej do szybkości dźwięku.

W przypadku jakich materiałów sprawdza się technologia cięcia wodą?

Popularna technologia waterjet sprawdza się zarówno w przypadku twardych materiałów, jak i tych o wysokiej gęstości.  Doskonale poradzi sobie ze stalą nierdzewną oraz hartowaną. Wszelkiego rodzaju szkło – lite, białe, kolorowe i lustra mogą zostać poddane natychmiastowej obróbce strumieniowo-ściernej. Co więcej, ta technologia sprawdzi się również podczas cięcia gumy, plastiku i miedzi. To doskonały sposób na obróbkę marmuru  i wszelkiej ceramiki. Waterjet najlepiej jest zlecać profesjonalnym zakładom ślusarskim. Zakład ślusarski Henryk Karcz zapewnia wysokiej technologii maszyny oraz indywidualne podejście do klienta. Przy wyborze odpowiedniego fachowca ważne jest też jego doświadczenie. Dzięki temu, że technologia cięcia wodą zapewnia dokładność, dalszy przerób materiału nie jest konieczny. Takie ułatwienie przyspiesza proces produkcji, powodując tym samym optymalizację kosztów. Dodatkowo, obróbka hydro-ścierna jest ekologicznym rozwiązaniem, ponieważ w jej trakcie nie uwalniają się toksyny oraz nie tworzą się odpady.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas