Materiał Partnera Na czym polega renowacja dachu?

Na czym polega renowacja dachu?

Konserwacja i renowacja dachu mają na celu nie tylko usuwanie ewentualnych uszkodzeń, ale także ochronę pokrycia przed nadmierną eksploatacją, która zachodzi w wyniku kontaktu z opadami i promieniami słonecznymi. Problemy takie jak przeciekanie lub niewystarczający poziom izolacji cieplnej często mogą wynikać również z błędów budowlanych, popełnionych w trakcie wykonywania pokrycia. Renowacja ma na celu również usunięcie powstałych błędów.

Renowacja dachu z papy termozgrzewalnej

Prace renowacyjne poprzedzone są szczegółowym przeglądem w celu zlokalizowania miejsc nieszczelnych lub odpowiedzialnych za przeciekanie dachu. Ocenia się wówczas stan techniczny elementów takich jak: rynny, koryta opadowe, spadki połaci dachu. Jeżeli dach wykonany jest z papy, należy usunąć miejsca, w których znajdują się pęcherze i zgrubienia. Zazwyczaj wystarczy je wyszlifować i wygładzić, jednak w poważniejszych przypadkach, które wymuszają konieczność wycięcia większej ilości papy, trzeba uzupełnić ubytki dodatkową warstwą tego materiału, podkreślają pracownicy firmy Dach-Went.

Jeżeli przyczyną uszkodzeń jest zalegająca pod papą wilgoć, wtedy należy usunąć ją najpierw rozszczelniając pokrywę za pomocą wiertarki. Po odprowadzeniu nadmiaru wody należy umieścić na powierzchni izolacyjną warstwę papy.

Naprawa dachu z dachówki i blachodachówki

Inną metodą przeprowadza się natomiast renowację dachu z dachówki oraz blachodachówki. W razie znalezienia ogniska korozji, należy je usunąć. Zazwyczaj dzieje się to poprzez mechaniczne pozbywanie się rdzy. Te fragmenty dachu, które ze względu na możliwość zalegania deszczu lub gradu są bardziej narażone na korozję, trzeba odpowiednio zakonserwować środkiem, który będzie tworzył warstwę izolacyjną i zwiększy przyczepność farby. Dotyczy to także miejsc, gdzie występowały już ogniska korozyjne. Jeżeli czynniki atmosferyczne spowodowały nadmierne korodowanie blachodachówki, należy w tych miejscach wymienić uszkodzone fragmenty pokrycia.

Wsparcie doświadczonej firmy podczas napraw i konserwacji dachu

Regularna renowacja dachu jest sposobem na to, aby spowolnić jego starzenie się, które z kolei może prowadzić do konieczności wymiany. W kosztach wymiany pokrycia mieści się nie tylko zakup materiałów i robocizna, ale także przekazanie pozostałości dachu do utylizacji. Konserwacji dachu nie należy przeprowadzać na własną rękę, podobnie jak nie należy lokalizować miejsca przecieku w oparciu o miejsca mokrych plam na suficie. Wilgoć przesączająca się do budynku może zmieniać kierunek przepływu, dlatego już na etapie przeglądu warto skorzystać z usług firmy, która podejmie się profesjonalnego przeglądu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas