Materiał Partnera Na co zwrócić uwagę przy zakupie drzwi zewnętrznych?

Na co zwrócić uwagę przy zakupie drzwi zewnętrznych?

Drzwi to jeden z najważniejszych elementów każdego domu jednorodzinnego. Muszą być przede wszystkim proste w użytkowaniu i funkcjonalne ze względu na intensywną eksploatację. Drzwi zewnętrzne są również narażone na działanie czynników zewnętrznych – nadmiernej wilgoci, zimna i wielu innych, które mogą ponadto przyczyniać się do powstania uszkodzeń mechanicznych. Na co więc dokładnie zwrócić uwagę przy zakupie drzwi zewnętrznych?

Ciepło zatrzymane

Drzwi są elementem otwieranym, przez co ich nieszczelność może doprowadzić do utraty ciepła w domu. Warto więc przede wszystkim zadbać o modele z doskonałą izolacją termiczną – drzwi zewnętrzne, które w tym zakresie nie zagwarantują odpowiednich parametrów, wpływają na podwyższenie kosztów eksploatacji całego budynku. Nieszczelna stolarka jest najczęstszym powodem konieczności zwiększenia środków przeznaczonych na ogrzewanie domu. Specjaliści z firmy Ł & K Sp.j. proponują swoim klientom wysokiej klasy drzwi termoizolacyjne, które spełniają wszelkie standardy i restrykcyjne normy w zakresie szczelności. Należy zatem zwrócić uwagę na współczynnik przenikalności cieplnej, który pozwoli ustalić właściwości drzwi wejściowych w zakresie izolacji termicznej. Decydując się na konkretny element stolarki, warto zadbać także o wybór odpowiedniego materiału, z którego będzie on wykonany. Wersje z tworzyw sztucznych, aluminiowe czy drewniane to najczęstsze propozycje renomowanych producentów drzwi. Dopasowanie właściwego modelu to jednak nie tylko parametry techniczne, ale też kwestia równie istotna – estetyka.

Elegancja i styl

Drzwi wejściowe to bardzo istotny element całego budynku ze względu na ich funkcjonalność, ale też wygląd, która stanowi o charakterze domu. Muszą być one dopasowane do elewacji, stolarki okiennej czy dachu, dzięki czemu estetyka konkretnego obiektu będzie stała na najwyższym poziomie. Ważne jest więc dopasowanie modelu drzwi zewnętrznych z odpowiednim, atrakcyjnym wizualnie szkleniem. Popularne są wersje z matowym szkłem, chociaż nadal nieustającym zainteresowaniem cieszy się standardowe szklenie wyposażone w rozmaite zdobienia, wzory czy barwione w sposób adekwatny do reszty stolarki. Drzwi zewnętrzne renomowanych producentów można szeroko konfigurować, co daje możliwość m.in. wyboru koloru z palety RAL. W połączeniu z dopasowaniem odpowiednich klamek i zawiasów stworzyć można niepowtarzalne drzwi wejściowe, które będą stylowe i eleganckie. Warto również zadbać o elementy dodatkowe, takie jak np. wizjer, pochwyty, szyba P4A. Dostępne są one jednak tylko w ofercie dobrych producentów.

Opracowanie:

Ł & K sp.j.

Łask , Północna 14

Podziel się