Materiał Partnera Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien PVC?

Na co zwrócić uwagę przy wyborze okien PVC?

Okna PVC potocznie określane jako okna plastikowe to najpopularniejszy typ stolarki wybieranej do wielu typów obiektów użytkowych. Doskonale sprawdzają się przede wszystkim we wszelkich budynkach mieszkalnych, a do tego są atrakcyjne cenowo i charakteryzują je dobre parametry pod względem izolacyjności termicznej i akustycznej. Wysokiej klasy modele znaleźć można w ofercie firmy Dom-Tec – czym się wyróżniają?

Sześciokomorowy system profili

W oknach PVC jednym z najważniejszych parametrów jest zastosowany system profili. Warto postawić na rekomendowane przez specjalistów z firmy Dom-Tec sześciokomorowy wariant, który znacząco wpływa na poprawę właściwości termicznych i akustycznych. Zwiększenie możliwości w tym zakresie sprawia, że stolarka proponowana przez Dom-Tec jest energooszczędna i nie powoduje strat ciepła, co z kolei nie przekłada się na zwiększone zużycie energii cieplnej w budynku i koszty z tym związane. Oprócz sześciokomorowego systemu profili należy również zwrócić uwagę na możliwość zastosowania pakietów trzyszybowych.

Mogą być one wykorzystane w oknach proponowanych przez firmę Dom-Tec, która jest w stanie dostarczyć klientowi stolarkę o doskonałych parametrach. Pakiety trzyszybowe stosowane w tego typu oknach PVC również wpływają na poprawę izolacyjności akustycznej i termicznej. Właściwe uszczelnienie uzyskuje się także poprzez ośmiomilimetrowe zachodzenie ościeżnicy na skrzydło – takie rozwiązanie stosuje się w oknach dostarczanych przez Dom-Tec. Czym jeszcze się charakteryzują?

Estetyka równie istotna

Oprócz parametrów technicznych jednym z bardzo ważnych elementów każdego typu stolarki okiennej jest estetyka. Okna powinny być dopasowane do typu budynku i zastosowanych w nim rozwiązań konstrukcyjnych, na co uwagę zwracają specjaliści z firmy Dom-Tec. Ich spore doświadczenie oraz kwalifikacje w zakresie stolarki okiennej pozwoliło na wzbogacenie oferty o okna z zaokrąglonymi kształtami, co gwarantuje ich świetny, nowoczesny wygląd. Można je dodatkowo aranżować zarówno ze skrzydłami prostymi, jak i półzlicowanymi.

W oknach proponowanych przez firmę Dom-Tec znajduje się też szeroka komora zbrojeniowa. To właśnie dzięki niej stolarka dostarczana przez tych profesjonalistów osiąga bardzo wysoką stabilność. Co ciekawe, okna w asortymencie Dom-Tec wyróżniają się również szeroką paletą profili okleinowanych, dzięki czemu ich dopasowanie do poszczególnych stylizacji jest jeszcze prostsze i daje możliwość stworzenia okien estetycznych, szczelnych i wytrzymałych.

Podziel się