Artykuł sponsorowany Montaż rozdzielnic – co warto o nim wiedzieć?

Montaż rozdzielnic – co warto o nim wiedzieć?

W naszym otoczeniu znajduje się wiele urządzeń, które do prawidłowego działania potrzebują już nie tylko podłączenia do prądu, ale też Internetu czy routera. Konieczna jest więc budowa coraz bardziej skomplikowanych instalacji, z większą ilością kabli w ścianach i z większą pojemnością miejsc, w których przewody te się łączą. Takim miejscem jest właśnie rozdzielnica. Znajdziemy ją w naszym domu, biurze czy zakładzie pracy. Jak powinien wyglądać jej fachowy montaż?

Jaka powinna być rozdzielnica?

Nasze wymagania dotyczące bezpieczeństwa rosną wraz z rozwojem nowoczesnych technologii. Otaczamy się coraz to droższymi sprzętami, które ułatwiają i umilają nam codzienne funkcjonowanie. Nie chcemy, by uległy one uszkodzeniu na skutek przeciążenia sieci elektrycznej lub niespodziewanej awarii. Dobrze zamontowana rozdzielnica musi więc spełniać wszystkie standardy bezpieczeństwa. Niestety polskie prawo nie reguluje minimalnych wymagań w tym zakresie. Nam, jako przeciętnym użytkownikom energii elektrycznej, również ciężko określić, w jakie systemy należy zainwestować.

Warto więc skorzystać z pomocy doświadczonego elektryka z firmy Instalatorstwo Elektryczne. Fachowiec zaproponuje rozwiązania, które będą odpowiedzią na nasze potrzeby i oczekiwania. Popularny jest chociażby montaż rozdzielnic w systemie duo, czyli rozdzielnica energii elektrycznej instalowana jest obok rozdzielnicy multimedialnej. Dzięki temu zarządzanie prądem i transmisją danych odbywa się z jednego miejsca, co jest bardzo wygodne dla domowników. Podczas montażu rozdzielnicy dobry specjalista zawsze myśli przyszłościowo, zakładając wzrost zapotrzebowania na energię elektryczną. Wyklucza to późniejsze problemy z poprowadzeniem nowych przewodów.

Nie tylko bezpieczeństwo, ale i estetyka

Lubimy otaczać się ładnymi przedmiotami i nie chcemy, by fragmenty instalacji były zbyt widoczne w naszych domach. Duża skrzynka wisząca na ścianie raczej nie będzie ciekawym elementem dekoracyjnym. Z tego też względu rozdzielnice elektryczne cały czas podlegają minimalizacji, zachowując przy tym pełną funkcjonalność. Priorytetem staje się zwiększenie wewnętrznej powierzchni użytkowej, co pozwala zachować przejrzystość przewodów oraz redukuje czas potrzebny do wykonania rozdzielnicy. Drzwiczki rozdzielnicy powinny być wykonane z materiałów trwałych, dobrych jakościowo, które nie będą się odkształcać i odbarwiać wraz z upływającym czasem. Obudowa rozdzielnicy może być nad- i podtynkowa. W tym drugim przypadku praktycznie zleje się ona ze ścianą, zachowując wizualne walory wnętrza. Należy jednak uważać na jej zbytnie nagrzewanie się.

Po podłączeniu instalacji elektryk powinien włączyć główne zasilanie, by sprawdzić poprawność wykonanej przez siebie pracy. Jeśli wszystko zostało zamontowane prawidłowo, możemy mieć gwarancję, że sieć elektryczna przez długie lata będzie działać niezawodnie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas