Artykuł sponsorowany Montaż i projektowanie węzłów betonowych – co warto wiedzieć?

Montaż i projektowanie węzłów betonowych – co warto wiedzieć?

Inwestycje budowlane, przeprowadzane na wielką skalę to przede wszystkim ogromne wyzwanie logistyczne. Bez względu na to, czy chodzi o budowę potężnych biurowców, osiedli mieszkaniowych, czy dróg ekspresowych i autostrad, każda z tego typu konstrukcji wymaga zastosowania ogromnych ilości betonu. Aby ograniczyć koszty związane z transportem, węzły betonowe stawia się bezpośrednio na placu budowy lub w najbliższej odległości. Co warto wiedzieć o tego typu obiektach?

Betonownie – co wchodzi w ich skład?

Warto zacząć od tego, że betonownia to przede wszystkim kompleks obiektów o wyraźnie sprecyzowanych funkcjach. Aby wytwarzana masa betonowa mogła cechować się najwyższą możliwą do uzyskania jakością, a przy tym produkowana była szybko i wydajnie, istnieje konieczność połączenia cech konkretnych obiektów w jeden system. Żeby stało się to możliwe, niezwykle istotny staje się w tym przypadku profesjonalnie przygotowany projekt, który są w stanie zapewnić jedynie najbardziej doświadczeni specjaliści, do których zdecydowanie zalicza się firma SMB. Jakie konkretnie budynki i maszyny wchodzą w skład betonowni?

·         Składowisko kruszywa

·         Podajnik kruszywa

·         Zasobnik cementu

·         Zasobnik kruszywa

·         Dozowniki kruszywa, cementu i wody

·         Betoniarka

·         Elektronika sterująca

Nieodłącznym elementem każdej betoniarni są również precyzyjnie skalibrowane wagi, dzięki którym można zadbać o powtarzalność procesu produkcyjnego. Co jeszcze warto wiedzieć o betonowniach?

Betonownie – rodzaje

Betonownie zasadniczo podzielić można na dwa rodzaje. Stałe i tymczasowe. Te pierwsze przeznaczone są przede wszystkim dla firm, które zajmują się sprzedażą betonu dla swoich kontrahentów w sposób ciągły. Odpowiednio zorganizowana infrastruktura pozwala na osiągnięcie najlepszych parametrów oraz na zagwarantowanie najniższych cen. Jeśli zaś chodzi o betonownie tymczasowe, to wykorzystuje się je podczas największych inwestycji, podczas których realizacji nade wszystko liczy się czas. Konstrukcja tego typu betonowni często oparta jest o rozwiązania modułowe, które pozwalają na ich bardzo szybki montaż oraz demontaż.

Niemniej jednak bez względu na rodzaj, wszystkie elementy betonowni muszą charakteryzować się ogromną wytrzymałością na trudne warunki atmosferyczne oraz stosunkowo trudne środowisko pracy. Doskonale w tym przypadku sprawdzają się konstrukcje stalowe, z których wykonuje się m.in. nowoczesne silosy i elementy ponadgabarytowe. Trzeba również wspomnieć o tym, iż przed uruchomieniem procesu produkcji betonu, konstrukcję betonowni poddaje się specjalistycznym próbom. Wszystko po to, aby uniknąć ewentualnych problemów i nie zatrzymywać procesu produkcji.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas