Materiał Partnera Jak wybrać przyczepę rolniczą?

Jak wybrać przyczepę rolniczą?

Przyczepy to często ważny element wyposażenia każdego gospodarstwa. Spełniają również znaczącą rolę w przemyśle i usługach. Dziś na rynku istnieje wiele modeli, które różnią się od siebie szczegółami, co może utrudniać podjęcie decyzji, jaki ostatecznie model wybrać. Warto brać pod uwagę pewne stałe elementy, trwałość i jakość wykonania przyczepy oraz koszt części zamiennych gdyby przyszło nam ją naprawiać.

Serwis maszyn budowlanych i rolniczych KMJ-SERWIS, którego właścicielem jest pan Krzysztof Mokrzanowski to skarbnica wiedzy. Naprawianie pojazdów budowlanych i rolniczych, doświadczenie w branży i wysoka jakość świadczonych usług daje naszym pracownikom wiedzę na temat tego, jaką przyczepę warto wybrać. Zgłaszając się do nas mogą Państwo skorzystać nie tylko z serwisu maszyn rolniczych, serwisu koparek, serwisu ciągników czy na przykład spawania uszkodzonych części maszyn. To także miejsce, w którym służymy pomocą i doradztwem technicznym.

Rodzaje i typy przyczep rolniczych

Wybierając odpowiednią przyczepę powinniśmy się sugerować przede wszystkim wielkością przewożonego ładunku, a co za tym idzie interesować nas powinna jej ładowność. Na przykład przyczepy jednoosiowe to najczęściej niewielkie wywrotki o ładowności od 2 do 6 ton, które mogą przydać się w rolnictwie, sadownictwie czy usługach komunalnych. Różnią się one między innymi wysokością ścian skrzyni, co może być ważne z punktu widzenia tego, co będziemy przewozić. Przyczepy dwuosiowe służą do przewozu większego ładunku, ponieważ ich ładowność sięga nawet 12 ton. Trzyosiowe przyczepy są idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy szukają czegoś do przewozu płodów rolnych czy zielonek, ale zależy im na ekonomicznym transporcie i ograniczeniu kosztów. Gdy zależy nam na przewozie materiałów sypkich warto wybrać udogodnienia jak wysokiej jakości uszczelki z mikrogumy, które uchronią przed wysypywaniem się towaru, hydraulicznie unoszone ściany, co ułatwi dostęp do towaru czy przyczepy wykonane ze specjalnych materiałów jak na przykład wodoodpornej sklejki. Dzięki dostosowaniu modelu przyczepy do naszych indywidulanych potrzeb mamy pewność, że przewożony towar dotrze na miejsce bez szkód a przyczepa pokona bezpiecznie całą trasę.

A gdy potrzebna jest pomoc?

Przyczepa jak każdy pojazd i sprzęt może wymagać naprawy oraz potrzebuje regularnego serwisowania. Należy sprawdzać konstrukcję ramy przyczepy, co gwarantuje nam, że nawet na nierównym terenie uda nam się przewieźć towar bez problemu. Jeśli zakupili Państwo używaną przyczepę warto zgłosić się do serwisu, aby sprawdzić jej stan i dokonać ewentualnych napraw. W KMJ-SERWIS pomożemy sprawdzić stan techniczny pojazdu: stan podwozia, typ zastosowanych osi, typ i rozmiar oraz jakość ogumienia, stan skrzyni ładunkowej itp. Korzystając z naszych usług mają Państwo pewność, że postaramy się odnaleźć najmniejszą usterkę. W przypadku konieczności naprawy przyczepy korzystamy ze specjalistycznych urządzeń i sprzętów. Zapraszamy do konsultacji!

Opracowanie:

KMJ SERWIS

Mijakowo 4

Podziel się