Materiał Partnera Metody szlifowania posadzek z betonu

Metody szlifowania posadzek z betonu

Podczas wykańczania wnętrz bardzo ważnym etapem jest obróbka powierzchni. W przypadku takiego materiału jak beton kluczowe jest jego szlifowanie, czyli wyrównywanie. Taki proces przeprowadza się na przykład przy kładzeniu nowej betonowej posadzki lub po zerwaniu starej nawierzchni. Ale w jaki sposób się to robi? Według jakich metod działają dziś specjaliści zajmujący się renowacją podłóg?  

Szlifowanie betonu – czemu służy?

Szlifowanie betonu to technika, która pozwala na usunięcie luźnych fragmentów oraz otwarcie porów. Dzięki temu materiał uzyskuje wysoką odporność na ścieranie i doskonałą trwałość, co skutkuje tym, że posadzka ma bardzo dobrą przyczepność.

Poza tym taką powierzchnię dużo łatwiej się czyści i jest ona odporna na wiele niszczących czynników. 

Gdzie sprawdzą się podłogi betonowe?

Posadzki betonowe znajdują zastosowanie w magazynach i zakładach produkcyjnych, ale nie tylko. W ostatnich latach są chętnie wybieranymi rozwiązaniami do domów i mieszkań. 

W jaki sposób szlifuje się beton? Dwie metody

Profesjonalne szlifowanie betonu z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn można przeprowadzać dwoma metodami: na sucho lub na mokro.

Szlifowanie betonu na mokro uznawane jest za bardziej wydajne. Wadą jest jednak to, że w trakcie dochodzi do powstawania większych i głębszych zarysowań. Poza tym, z uwagi na obecność ścieru, narzędzia diamentowe będą zużywać się szybciej.

Metoda na sucho umożliwia natomiast uzyskanie mniejszych wgłębień. Poza tym dzięki temu uzyskuje się czystsze środowisko pracy po zakończeniu procesu szlifowania. Do takiego sposobu trzeba zastosować miększe ścierniwa, aby materiał był równomiernie usuwany.

Proces szlifowania betonu – szczegóły

Pierwszym etapem szlifowania betonu jest dobór odpowiednich narzędzi. W tym celu należy wybrać między innymi optymalną szlifierkę dobrej jakości, a także produkty diamentowe. Dodatkowo należy przeprowadzić konfigurację tarczy.

Już same te kroki wstępne, które wykonuje się jeszcze przed podjęciem właściwych prac, wymagają odpowiedniej wiedzy, a przede wszystkim dobrego sprzętu. Dlatego w tym względzie warto zaufać specjalistom, takim jak Radosz. To firma, która od ponad 30 lat działa na rynku, zajmując się renowacją podłóg wykonanych między innymi z betonu.

Szlifowanie rozpoczyna się od użycia narzędzia diamentowego przeznaczonego do obróbki zgrubnej. Następnie przechodzi się do narzędzi o coraz drobniejszym ziarnie – dużo zależy jednak od tego, jaki jest oczekiwany rezultat.  

Po oszlifowaniu posadzka jest już gotowa do polerowania lub do nałożenia na nią powłoki.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas